EN

Čína údajne začne blokovať VPN od roku 2018

Tento krok by mohol výrazne obmedziť prístup používateľov k otvorenému webu.

Čína sa podľa správy Bloombergu rozhodla blokovať všetky virtuálne privátne siete (VPN) od roku 2018, čo by znamenalo významný zásah do prístupu občanov k otvorenému webu.

S citovanými zdrojmi, ktoré sa s touto záležitosťou oboznámili, Bloomberg informuje, že čínska vláda nariadila štátom riadeným telekomunikáciám začať blokovať VPN od 1. februára. Začiatkom tohto roka oznámilo ministerstvo priemyslu a informačných technológií v Číne, že všetky služby VPN budú musieť získať schválenie vládou ako súčasť "očistenia" od neoprávnených internetových pripojení.

Mnohí čínski používatelia internetu používajú VPN na súkromné ​účely pre prístup k webovým stránkam, ktoré sú blokované pod takzvaným "veľkým firewallom" Číny vrátane obmedzených spravodajských stránok a služieb sociálnych médií, ako sú Facebook a Twitter. Nie je jasné, či zablokovanie VPN ovplyvní zahraničné korporácie, z ktorých mnohé používajú VPN na zabezpečenie údajov a obchádzanie webových filtrov.

"Ak majú záujem o bezpečnosť a stabilitu, ako hovoria, potom by nemali zrušiť VPN" uviedol Kaiser Kuo, bývalý vedúci medzinárodnej komunikácie v spoločnosti Baidu. "Počet ľudí, ktorí používajú ich služby v Číne, je naozaj malý, ale nie zanedbateľný - a teda nemyslím si, že to nechajú len tak. Čakajú nás ťažké časy. "

Zdroj: theverge

Komentáre (11)
OVERLORD
“If they’re as interested in security and stability as they say they are, then they should leave VPNs accessible,” Kaiser Kuo "by nemali zrušiť VPN" - by malo byť správne...
Marián Ferenc
díky, opravené
Adamitka
Jedny blokujú komentáre, ktoré sa nehodia do krámu, druhí zasa vpn. Jeden za 18 druhý bez 2 za 20.
AmOK
Ano, farebne revolucie su rezirovane a maximalne podporovane, lebo je to "boj za demokraciu", zatial co z vlastnych nespokojnych, nenasilnych obcanov (Occupy Wall Street) spravia za pomoci statnych organov a silovych zloziek zatykanych, kompromitovanych, pozorne sledovanych teroristov... Vid. Naomi Wolf ( https://en.wikipedia.org/wiki/Naomi_Wolf#Occupy_Wall_Street )a mnohi, mnohi dalsi... Koho by to zaujimalo podrobnejsie, tak odporucam WikiLeaks. Link sem radsej davat nebudem, google napovie.. :D
Lyzicka
velky brat by chcel vsetko vediet... ale na kazde obmedzenie sa najde obchadzka.
AmOK
Ktoreho z velkych bratov teraz mas na mysli? NSA, FBI, CIA, Microsoft, Google, Apple, ....., alebo? ;D
Murkoslav2
Nič zvláštne. Totalita ako totalita. EU začne blokovať VPN od roku 2020.
Patt
Uff, ja už som sa zľakol, že aj v Číne majú Verejnosť proti násiliu (VPN) :DDDD
alexino
a v roku 2018 bude pre toto maslo lacnejšie?
AmOK
Zoznam tych blokovanych stranok a domen je lahko dohladatelny. Polovica su pornostranky a zbytok spravodajske weby (a ich klony) obdivuhodne nezavislej a objektivnej agentury Reuters... Btw, spomenie si niekto na nejaku skutocne optimisticku spravu z ruska, alebo ciny, ktoru by vydala a rozmazla po celom nete spominana agentura? V totalitach sa zazraky, co "menia zivot ludom a zmenia ho aj vam" nedeju? :D Osobne by som obcas, aspon na nejaky cas, taky firewall privital aj ja. Dost velkej skupine ovcanov by sa mozno rozjasnilo, keby si novinky zo sveta (nepodstrcene googlom, narkozou, hnojkou, ....) museli vyhladat sami. Tymto nijak nechcem obhajovat konanie cinskej, alebo cenzuru ruskej vlady. Chcem len poukazat na to, ze manipuluju s nazormi ludi jedni aj druhi, ale prstom sa stale ukazuje len na tych "zlych, resp. "horsich".
jj345345435
hej ludia si uz teraz dost informacii hladaju sami a potom to tak aj vyzera ...
Pridať nový komentár
TOPlist