EN

Dodávateľovi Samsungu horela továreň na výrobu batérií

 
Oheň a spoločnosť Samsung sa nemajú príliš v láske. Včera sa totiž objavila informácia, že jednému z dodávateľov Samsungu horí továreň na batérie.

Asi nikomu nemusíme pripomínať nedávne problémy juhokórejskej spoločnosti ohľadom smartfónov Galaxy Note 7. Zhruba pred dvoma týždňami poskytol Samsung verejnosti oficiálne stanovisko, v ktorom boli odhalené príčiny explózií týchto zariadení. Môžeme pripomenúť, že na vine boli dve odlišné chyby, ktoré vznikli počas výroby batérií.
 
Dnes však opäť rezonuje meno spoločnosti s nepríjemnosťami ohľadom batérií. Portál Gizmodo totiž informuje, že jednému z dodávateľov batérií pre Samsung v čínskom meste Tiencin včera horel sklad. Náhoda navyše zapracovala takým spôsobom, že dôvodom požiaru nie je nič iné, ako chybné vyradené batérie. Podľa správ portálu sa jednalo len o menší požiar, no Samsung sa tak či tak dostane opäť pod drobnohľad verejnosti.
 
 
Miestni hasiči likvidujúci požiar sa vyjadrili, že materiál, ktorý začal horieť boli lítiové batérie a niekoľko napoly dokončených produktov. Dúfajme, že sa nejednalo o dlho očakávané zariadenia Galaxy S8.
 
Zdroj: gizmodo
 
 
Pridať nový komentár
TOPlist