Faraday Future postaví svoj FF 91 proti Tesle na pretekoch Pikes Peak

 
Každoročné automobilové a motocyklové preteky na horu Pikes Peak v Colorade budú mať tento rok špeciálny náboj. V kategórii „Exhibition class“ sa proti sebe postavia elektromobily FF 91 od Faraday Future a špeciálne upravená Tesla Model S P100D.

Preteky Pikes Peak International Hill Climb sú naplánované na jún a tento rok sa bude konať už ich 101. ročník. Trať, na ktorej súťažia prihlásené vozidlá meria 19,99 kilometrov, nachádza sa na nej 156 zákrut a celkovo prekonajú prevýšenie 1 440 metrov. Tohtoročné preteky budú špeciálne najmä účasťou vozidiel značiek Tesla a Faraday Future v kategórii „Exhibition class“.
 
 
Táto kategória je určená pre vozidlá, ktoré nespĺňajú požiadavky na klasické preteky, no môžu získať oficiálny čas výstupu na legendárny kopec. Za volant prototypu FF 91 si sadne jazdec British GT Championship, Robin Shute. Proti nemu bude v špeciálne upravenej Tesle Model S P100D sedieť šampión Formula Drift, Dai Yoshihara. Bude zaujímavé sledovať, ako si na rovnakej trati v rovnakých podmienkach budú počínať dva mimoriadne konkurenčné elektromobily. Je jasné, že ak sa FF 91 nepodarí predbehnúť Model S, nebude to práve najlepšia reklama pre automobilku Faraday Future.
 
Z tohtoročných pretekov by malo byť k dispozícii aj živé vysielanie. Naposledy mohli diváci sledovať súperenie na pretekoch Pikes Peak z pohodlia vlastných domovov v roku 2013.
 
Zdroj: theverge
 
 
Pridať nový komentár
TOPlist