EN

Google má zaplatiť za navigáciu Waze 1,3 miliardy dolárov

Google údajne stojí tesne pred uzavretím dohody o prevzatí Waze, poskytovateľa bezplatnej GPS navigácie.

1,3 miliardy amerických dolárov. Toľko má podľa posledných správ zaplatiť spoločnosť Google za izraelskú navigačnú aplikáciu Waze, ktorá je poskytovaná 50 miliónom používateľom iPhone a Adroid smartfónov.

Vyhľadávací gigant prebil svojou ponukou aj Apple a Facebook, ktorí prejavili o Waze záujem už minulý rok. Facebook začal s ponukou 200 až 300 miliónov dolárov, Apple dal do obálky 500 miliónov, majitelia Waze si však cenili svoju prácu na ďaleko viac – až 1 miliardu. Facebook už údajne bol pripravený danú sumu zaplatiť, na stranu Google však neprevážilo len posledné navýšenie o 300 miliónov, ale aj prísľub, že centrála spoločnosti ostane v Izraeli. Facebook má mať vo zvyku zrušiť všetky prevzaté firmy zatvoriť.

Ehud Shabtai, Amir Shinar a Uri Levine založili Waze v roku 2008, odkedy si bezplatná aplikácia GPS navigácie s dopravnými informáciami získala okolo 50 miliónov používateľov. Títo sú zároveň hlavným zdrojom údajov pre dopravné situácie. V súčasnosti má Waze 110 zamestnancov.

Waze je možné stiahnuť bezplatne pre iPhone a Android.

Zdroj: Golem.de

Komentáre (1)
passco
Inak bol by to zaujimavý krok ako odstaviť navigaciu pre Apple :) Ale kedze google rada zbiera informacie tak to tak nebude :)
Pridať nový komentár
TOPlist