EN

Grafická karta GTX 1080 osadená priamo v monitore

 
Pomerne neznámy výrobca Digital Storm natlačil desktopovú grafickú kartu nVidia GeForce GTX 1080 do monitora.

Najvýkonnejšou jednočipovou grafickou kartou súčasnosti je GTX 1080 od nVidie, ktorá bola predstavená iba nedávno. Ide o bežnú grafickú kartu určenú do stolných počítačov nakoľko jej dĺžka je 27cm. Výrobca počítačov Digital Storm sa však rozhodol umiestniť túto kartu inde, konkrétne do monitora.
 
Ten je patrične veľký a má uhlopriečku až 34“. Monitor, či skôr all-in-one počítač sa volá Aura a dostupný bude v 4 konfiguráciách (Good, Better, Best, Ultimate). Základný variant Good je sám o sebe drahý a stojí $1999. Za to dostanete procesor Intel Core i5-6500, grafickú kartu GeForce GTX 960 4GB a 16GB DDR4 s taktom 2666MHz.
 
Práve Best verzia počítača je zaujímavá. V monitore nájdeme totiž najvýkonnejší Skylake procesor Intel Core i7-6700K, 16GB DDR4 RAM s frekvenciou 2666MHz a grafickú kartu GeForce GTX 1080 8GB Founders Edition. Výrobca pribalil aj 500GB Samsung 850 SSD, 1TB HDD s otáčkami 7200RPM a vodné chladenie procesora. Zostavu môžete samozrejme ľubovoľne vylepšovať, vymieňať disky či pretaktovať procesor. Monitor má v každej konfigurácii rozlíšenie 3440x1440 pri 60Hz. Takáto zostava vás však vyjde na $3127.
 
 
Pre úplnych extrémistov si výrobca pripravil aj Ultimate verziu, ktorá má rovnakú grafickú kartu ako Best, no procesorom je najvýkonejší Broadwell-E procesor Core i7-6950X a RAM je veľká 32GB. Pripravte si však $4998.
 
Výhodou takéhoto počítača je „čistota“ zostavy. Všetko čo totiž potrebujete je jediný napájací kábel pre monitor/počítač. Klávesnica a myš je bezdrôtová. Výrobca navyše sľubuje jednoduchú možnosť upgradov a ľahký prístup ku komponentom.
 
Zdroj: geek
 
Komentáre (5)
avixe
to ze mi bude spod monitora fukat do tvare vzduch z grafickej karty neberiem ako vyhodu, pretoze nemam vlasy ktore by mi bolo treba susit
Archon
ty maš tvar vo vyške klavesnice ? :D skôr ti to bude vyhrievať ruky pri hrani , cez zimne obdobie
mano8
pridavam sa k nazoru.. to otočenie karty dost dojebkali... logicky to mali fúkať hore... obzvlášť pri takom velkom TPD
passco
Chcelo by to nový typ chladenia v podobe vykurovacích radiatorov
TechLogic
Celkom dobrá cena na to, že je to all in one :)
Pridať nový komentár
TOPlist