EN

Linksys predstavuje router WRT 1900AC v známom kabáte

 
Aj vy máte pri pohľade na obrázok smerovača pocit, akoby ste sa pozerali na 10 rokov starý model? Router klame vzhľadom a ukrýva najmodernejšie vnútornosti.

Kultový modro-čierny vzhľad WRT routerov Linksys, ktorý bol prerušený v roku 2004 sa vracia na scénu. Konkrétne v podobe modelu WRT 1900AC, ktorý spoločnosť Linksys oznámila na CES 2014 v Las Vegas. 
Ako už názov naznačuje, bude smerovač využívať služby najmodernejšieho štandardu 802.11ac. Ten pracuje v pásme 5GHz a poskytne vďaka trojici antén a modulácii MIMO  rýchlosť až 1,3Gbps. Router je však dvojpásmový a tak môže komunikovať aj v pásme 2,4GHz a ponúknuť rýchlosť 600Mb/s pri štandarde 802.11n. 
 
Hoci má router 4 antény, v jednom momente budú pracovať iba tri z nich. Antény sa použijú na určenie najlepšej kombinácie a tá anténa, ktorá bude dosahovať najmenšiu priepustnosť sa nebude používať.
 
Zvyšok konfigurácie tvorí dvojjadrový ARM procesor s taktom 1,2GHz, 128MB flash pamäte a 256MB DDR3 RAM. WRT 1900AC ponúka jeden USB 3.0 port a jeden eSATA port kombinovaný s USB 2.0 portom. K dispozícii je tiež jeden gigabitový WAN port a štyri gigabitové LAN porty.
 
WRT 1900AC váži až 2,26kg. Nohy dobre vybavenému zariadeniu podráža cena, ktorá je nastavená na vysokých 300 dolárov.
 
 
Komentáre (2)
Archon
A tak škoda že tam nieje napisane ako je to software-ovo vybavene že či sa tam da každy port limitovať na kB/s , alebo aj nejake priority zadavať Lebo ono sa to zda že to nieje moc potrebne , ale keď človek ma dostupne len jedno internetove pripojenie cez kabel a to prave ADSL , tak pri hrani online hry , keď niekto iny zapne stream alebo nejake väčšie video , vtedy začnu pingy pekne skakať , a aj cele to začne sekať (proste nestahuje nove data a vy nič nevidite par sekund)
TomKocuR
Neviem či by ti v takom prípade pomohlo nejaké obmedzovanie portu, na takéto veci máš prioritizáciu - QoS, pri pomalších pripojeniach typu DSL by to takýto router mohol zvládať celkom dobre. Softwarova výbava tam bude hádam typická pre Linksys - Linksys Smart WiFi s cloudovým prístupom.
Pridať nový komentár
TOPlist