EN

Ľudia počas Vianoc minuli v App Store takmer 2 miliardy dolárov, na Nový rok ďalší rekord

Používatelia zariadení spoločnosti Apple minuli počas týždňa po Vianociach 2020 až 1.8 miliardy dolárov na nákupoch v App Store. Na Nový rok zas používatelia vytvorili nový denný rekord.

„Teraz viac ako kedykoľvek predtým našli zákazníci na celom svete inšpiráciu a hodnotu v šírke a kvalite služieb spoločnosti Apple, ktoré každý deň malými i veľkými spôsobmi ovplyvňovali ich životy,“ uviedol senior viceprezident spoločnosti Apple Eddy Cue vo vyhlásení. „Sme neuveriteľne šťastní na smer, ktorým máme namierené, a veríme, že príležitosti pre vývojárov a tvorivú komunitu sú nekonečné, rovnako ako kladné a zmysluplné výhody pre našich zákazníkov.“

Zákazníci obchodu App Store minuli medzi štedrým večerom a Silvestrom až 1.8 miliardy dolárov za digitálny tovar a služby, čo podľa spoločnosti Apple bolo do veľkej miery spôsobené výdavkami na hry. Nový rok zas priniesol nový denný rekord. V tento deň používatelia minuli až 540 miliónov dolárov. Obchod App Store od uvedenia v roku 2008 až doteraz vyniesol spoločnosti viac ako 200 miliárd dolárov.

Spoločnosť Apple poskytla aj rôzne ďalšie informácie o svojich službách v roku 2020. Medzi nimi napríklad aj najsťahovanejšie aplikácie, ktorými boli aplikácie Zoom a Disney+. Služba Apple Music tiež údajne zaznamenala rekordný rok a aplikácia Apple TV je už k dispozícii na viac ako 1 miliarde obrazoviek vo viac ako 100 krajinách a regiónoch (ide však iba o dostupnosť - nie je uvedené, či sa na celej miliarde týchto obrazoviek aj používa).

Na záver spoločnosť Apple tiež pripomína, že je spustený program App Store Small Business Program, ktorý ponúka drvivej väčšine vývojárov zníženú províziu na podporu reinvestovania do ich rastu a expanzie v roku 2021 a neskôr.


Viac o programe App Store Small Business Program: Vývojári už môžu oficiálne získať zľavnený 15% App Store poplatok za nákupy v aplikáciách


 

Zdroje: Apple Newsroom

Pridať nový komentár
TOPlist