EN

Microsoft Flight Simulator si môžete zahrať už za 1€

Microsoft včera spustil jednu z najočakávanejších hier roku 2020, hru Microsoft Flight Simulator. Jej oficiálna cena začína na 69,99€. Existuje však spôsob, ako si ju môžete zahrať takmer zadarmo - už za 1€.

Herný titul Microsoft Flight Simulator X z roku 2006 už bude minulosťou. Včerajším dňom totiž Microsoft spustil úplne novú verziu (novú hru) Microsoft Flight Simulator od vývojára Asobo Studio pre zariadenia so systémom Microsoft Windows. Ako už asi viete, grafika tejto hry je na oveľa vyššej úrovni oproti hre z roku 2006 vďaka satelitným snímkam spolu s použitím Azure AI a vlastného herného enginu štúdia, Asobo Conception Engine (ACE). Patrí medzi hry so, zatiaľ, najlepšou grafikou.

Nový herný titul je však ešte len na začiatku svojej cesty, a preto musíme rátať aj s nie veľmi nízkou cenou. Cena najlacnejšej verzie hry, Standard, je 69,99€. Potom sú dostupné ešte dve verzie: Deluxe s cenovkou 89,99€ a Premium Deluxe za 119,99€. Existuje však spôsob, ako si hru môžete zahrať už za 1€. Stačí sa zaregistrovať do služby Xbox Game Pass, ktorá má vo svojej knižnici verziu Standard. Pre tých, ktorí s touto službou ešte nie sú oboznámení, Xbox Game Pass je služba, ktorá za mesačný poplatok umožňuje neobmedzený prístup k vybranej knižnici hier (hry nie sú streamované zo siete, ale je potrebné si ich stiahnuť na disk). V prípade, že na službe Xbox Game Pass už účet máte, táto cena pre vás platiť nebude. Ak sa však registrujete do tejto platformy prvýkrát, prvý mesiac vás bude stáť iba 1€. Po tomto mesiaci môžete službu ukončiť alebo v nej pokračovať už v cene 3,99€ (v prípade, že službu ukončíte, hru si už neskôr zahrať môcť nebudete, iba v prípade, že by ste službu opäť obnovili).

Je pravda, že za „babku“ si hru nenecháte, môžete si ju respektíve iba vyskúšať. Je to však dostatok času na to, aby ste zistili, či hra na vašom počítači beží bez problémov, či sa vám páči a či vám vyhovuje. Ak hru budete chcieť hrať aj naďalej, máte dve možnosti: pokračovať v platení mesačného poplatku služby Xbox Game Pass alebo hru kúpiť samostatne. Nákup samostatnej hry Microsoft Flight Simulator nie je veľmi lacný špás, cena však pôjde nižšie (ceny hier vždy postupne klesajú). Možno stačí len chvíľu počkať...

 

Zdroje: Microsoft, Microsoft, Xbox, Xbox, Wikipedia, Wikipedia

Komentáre (6)
Johny

Lenže my za hry nechceme platiť ani cent!

_

Chápem, ale za takú grafiku, spracovanie hru samotnú je treba priplatiť.

Raduz10

Vyvoj hier nieco stoji a kazdy dobry produkt tiez. Ked nechces platit za hry, tak ich nehraj, nekupuj si ani zeleninu, maso, pecivo ci ine potraviny a bemusis ani jest, iny spotrebny tovar a nemusis ho pouziavat.

Ing.Vladimir Bilo

Ak mam teraz v pc nainstalovanu predposlednu verziu simulatora FSX + množstvo doplnkov /mám verziu premium deluxe /,táto novinka o ktorej pisete sa bude dat nainštalovať ako upgrade,alebo vsetko musím vymazať?

Radoslav Kubica

Nový Microsoft Flight Simulator 2020 bol vytvorený iným herným štúdiom, a preto je tiež vyvíjaný ako nový herný titul napriek tomu, že je vnímaný určitou aktualizáciou predchádzajúceho leteckého simulátora z roku 2006. Flight Simulator X teda nie je možné upgradenúť na nový Microsoft Flight Simulator 2020 a je potrebné si novú hru zakúpiť zvlášť (prípadne využiť službu Xbox Game Pass). Tiež to znamená, že nový Microsoft Flight Simulator 2020 neprepíše súbory simulátora Microsoft Flight Simulator X a nebude využívať ani jeho doplnky. Nainštalovať nový Microsoft Flight Simulator 2020 však môžete aj bez odinštalovania Flight Simulatora X.

Ivan Kolárik

Vlastne to nechápem, scenérie až v GB vo FS X, načo teda toľká robota .Človek sa teší a teraz zasa nové GB sťahovania scenérií, eroplánov, misií v 2020? Tak rád by som to robil, ale ako dôchodca, kam dám tie GB, na také PC nemaáááme a je po radosti. Ešte: ako si ako laik pridám všetky hrady na SR ? Ďakujem. Pre MFS X a W 10.

Pridať nový komentár
TOPlist