EN

Microsoft kúpi Activision-Blizzard

Ešte len začína rok a už tu máme ďalší rekord v akvizícii. Microsoft oznámil, že kupuje Activision-Blizzard.

Priam z čistého neba prišla informácia, že Microsoft kupuje jednu z najsilnejších značiek na svete – Activision-Blizzard. Predajná cena bola dohodnutá na 95 dolárov za akciu, čím táto hodnota vysoko prevyšovala trhovú cenu. Po otvorení trhu NASDAQ okamžite zareagoval vystrelením ceny do výšin. Na konci dňa sa obchoduje za približne 85 USD. Cena bola zvýšená o viac než 30 USD.  

Microsoft tak naďalej pokračuje v expanzií herných štúdii a stane sa tak 3. najväčšou hernou firmou na svete – po čínskom Tencente a japonskom SONY. Microsoft získa akvizíciou extrémne silné značky ako Warcraft, Starcraft, Diablo, Call of Duty či Candy Crush.

Jedno je isté, spoločnosť sa bude snažiť z pekne drahej akvizície vykopať maximum a je isté, že uvidíme nové pokračovania týchto hier. Microsoft bude platiť v hotovosti neuveriteľných 68,7 miliardy dolárov, o spoločnosti je známe, že má najväčšiu dostupnú hotovosť na svete.

Microsoft tak pre svoju platformu PC a XBOX získava extrémne silného partnera a dáva SONY či Apple jasnú odpoveď, že v gamingu je budúcnosť. Dá sa predpokladať, že niektoré tituly uvidíme aj na mobilnej platforme. Silné zázemie tiež získa Game Pass – predplatné hier pre PC a XBOX. Dúfajme len, že sa z predplatného nestane štandard a hry bude možné naďalej kúpiť štandardným spôsobom.

Ako býva u týchto mega nákupov zvykom, celá transakcia ešte musí prejsť schválením regulačných úradov a uzavrie sa v roku 2023. Nákupu by však nemalo nič brániť.

Mimochodom konkurenčná spoločnosť Take-Two (veľké herné vydavateľstvo a vývojové štúdio) len nedávno ohlásilo, že kúpi spoločnosť Zynga.

Zdroj: Microsoft blog

Pridať nový komentár
TOPlist