EN

Microsoft sa stal dvojbiliónovou spoločnosťou

Technologický gigant Microsoft vstúpil minulý týždeň do exkluzívneho klubu a stal sa iba druhou verejne obchodovanou spoločnosťou v USA, ktorá dosiahla trhový strop väčší ako 2 bilióny dolárov. Spoločnosť sa tak stala treťou spoločnosťou, ktorá dosiahla takúto trhovú hodnotu na svete, a pripojila sa k spoločnostiam Apple a Saudi Aramco, saudskoarabskej ropnej spoločnosti, ktorá dosiahla hodnotu 2 bilióny dolárov v roku 2019 a momentálne sa jej hodnota pohybuje tesne pod 1.9 biliónom dolárov.

Nový míľnik prichádza iba dva roky po tom, čo spoločnosť Microsoft prvýkrát prekonala trhový strop vo výške 1 bilión dolárov. „Spoločnosť Microsoft zaškrtáva všetky políčka: Je na trhoch, ktoré investori uprednostňujú, ponúka silný a udržateľný rast a má veľmi dobrú pozíciu na to, aby mohli ťažiť z dlhodobých sekulárnych trendov, ktoré v technológiách vidíme,“ uviedol Logan Purk, analytik spoločnosti Edward Jones, portálu Bloomberg. Hodnota 2 bilióny dolárov „je zaručená vzhľadom na to, ako sa spoločnosť otočila smerom ku cloudovým technológiám, a zostáva atraktívne ohodnotená aj vzhľadom na vysoký výkon.“

Časť rýchleho rastu možno pravdepodobne pripísať globálnej pandémii koronavírusu, ktorá prinútila väčšie množstvo ľudí používať počítačové zariadenia spolu so softvérom od spoločnosti Microsoft. Spoločnosť Microsoft však stále zaostáva za celkovou trhovou hodnotou spoločnosti Apple, ktorá sa môže pochváliť súčasným trhovým stropom 2.24 bilióna dolárov. Spoločnosť Apple prekonala trhovú hodnotu 2 bilióny dolárov v auguste minulého roku.

Ďalšie veľké technologické spoločnosti ako spoločnosť Alphabet, materská spoločnosť spoločnosti Google, a spoločnosť Amazon, majú aktuálnu trhovú hodnotu 1.67 bilióna dolárov (Alphabet) a 1.77 bilióna dolárov (Amazon).

 

Zdroje: Bloomberg

Pridať nový komentár
TOPlist