EN

Nokia 8000 4G - legenda vstáva z mŕtvých

HMD Global to s oživovaním legiend myslí vážne.

Novinka nijak extra nevybočuje z radu, čo sa dizajnu týka, aj keď je tam snaha o prémiový dizajn po bokoch telefónu, ktoré majú byť lesklé. Bohužiaľ, výsuvný mechanizmus nečakajte. Práve ten bol charakteristický pre triedu 8000, pravdaže aj s prémiovým spracovaním a materiálmi.

Nokia 8000 bude mať 2,8" QVGA displej s rozlíšením 240 x 320,  poháňať ju bude Qualcomm Snapdragon 210 s 512MB RAM a 4GB ROM. Batéria bude mať kapacitu 1500 mAh, kotrú nabijete cez mircoUSB port. Fotoaparát bude s 2Mpix rozlíšením, ktoré je už na túto dobu zastarané a keďže má ísť o prémiové zariadenie je to aj sklamaním. Novinka bude mať operačný systém KaiOS, ktorý podporuje Facebook aj Whatsapp Messenger.

Zdroj: GSMArena,

Komentáre (1)
YenDo

Nechápem, na ktorú cieľovú skupinu je tento model smerovaný. Pre seniorov to má nevhodné tlačítka, pre mladých - tí o to ani nezavadia, kto asi bude využívať FB a messenger na takomto zariadení? Možno môj pes, ale tomu stačí obojok s GPS lokátorom a moja pozornosť, on by to asi tiež nepoužíval. Takže neviem, kto toto kúpi.

Pridať nový komentár
TOPlist