EN

Obrovská batéria pre New York

New York bude mať obrovskú batériu slúžiacu na zásobovanie jeho elektrickej siete energiou v špičke, s kapacitou 2525 MWh. Dokáže dodávať do siete výkon 316 MW po dobu 8 hodín. To približne postačí na napájanie 250 tisícov domácnosti počas 8 hodín.

Batéria bude vybudovaná na časti plochy súčasnej elektrárne Ravenswood Generating Station na Long Islande v Queense. Celý systém zásobovacej stanice bude pozostávať z troch častí, 129 MW, 98 MW, and 89 MW, z ktorých prvá bude dodaná do prevádzky v marci v roku 2021. Zložený bude zo 136 Lithium-iontových batérii.

Projekt nahradí kapacity v súčasnosti poskytované plynovými turbínami Ravenswood Generating Station. Vyradením 16 z nich sa zlepší kvalita ovzdušia v tejto lokalite.

Keď sa pozrieme na parametre projektu v New Yorku v porovnaní s najväčšou súčasnou batériou v prevádzke, ktorou je stanica v japonskom Buzene s kapacitou 300 MWh a výkonom 50MW, má batéria v New York 8 násobnú  kapacitu a viac než šesťnásobný výkon.

Kapcita najväčšej zásobovacej stanice tohto typu vo výstavbe je tiež menšia ako práve schválený projekt pre New York. Manatee Energy Storage Center (Southfork Solar Energy Center) má mať kapacitu 900 MWh, čo je 36 percent z kapacity batérie New Yorku. Na druhej strane Manatee môže dodať do siete vyšší výkon 409 MW.

Zdroj: ny.gov

Komentáre (3)
Pjetro de

No zbohom. Detski otroci v povrchovych kobaltobych baniach v Kongu budu skapinat este skor ako doteraz.

brano2

Obrovská lítiová batéria v susedstve, to znie ako dobrý nápad. Snáď sa mýlim a tá obrovská koncentrovaná energia nezačne horieť.
Potom si to pozrieme na internete. Hasiť to bude úplne zbytočné, nechá sa to ohňostrojovať. Zábavu si užije veľa ľudí, stačí to dať do najväčšieho mesta.

klustout

a čo elektromagnetický smog? Bude to vôbec niečím tienené?

Pridať nový komentár
TOPlist