EN

Online zoznamka od Facebooku už dorazila do Európy

Facebook, svetový gigant v oblasti sociálnych sietí, prináša svoju online zoznamku Facebook Dating do Európy po tom, čo zaznamenal jej úspech v 20 krajinách, kde už Facebook Dating ponúka.

Facebook uviedol, že zatiaľ spárovali 1,5 miliardy ľudí, pričom tieto páry určovali prostredníctvom vecí, ktoré majú spoločné, ako sú záujmy, udalosti a skupiny.

Zoznamka na Facebooku je voliteľná funkcia a používatelia musia mať vytvorený účet na sociálnej sieti Facebook, avšak pre zoznamku si vytvárajú zvlášť oddelený profil. Zoznamka ponúka známe funkcie, ako sú príbehy, udalosti, skupiny a tiež nástroje na zoznamovanie. Funkcia „Secret Crush“ dáva používateľom možnosť „preskúmať potenciálne vzťahy“ s ľuďmi, ktorých už poznajú na Facebooku alebo Instagrame. „Virtuálne rande“ umožňuje používateľovi pozvať svojho potenciálneho partnera alebo partnerku na videohovor.

Zoznamka bola v USA spustená v septembri 2019. Okrem USA je už však ponúkaná aj v Argentíne, Bolívii, Brazílii, Kanade, Čile, Kolumbii, Ekvádore, Guyane, Laose, Malajzii, Mexiku, Paraguaji, Peru, Filipínach, Singapure, Suriname, Thajsku, Uruguaji a Vietname.

V Európe sa mala rozšíriť už pred niekoľkými mesiacmi, pre obavy írskych regulačných orgánov sa však oneskorila a do 32 krajín Európy (Rakúsko, Belgicko, Bulharsko, Cyprus, Česká republika, Dánsko, Estónsko, Fínsko, Francúzsko, Nemecko, Grécko, Chorvátsko, Maďarsko, Írsko, Taliansko, Litva, Luxembursko, Lotyšsko, Malta, Holandsko, Poľsko, Portugalsko, Rumunsko, Švédsko, Slovinsko, Slovensko, Island, Lichtenštajnsko, Nórsko, Španielsko, Švajčiarsko a Spojené kráľovstvo) sa dostala až teraz.

Spoločnosť uviedla, že ochranu súkromia berie vážne a integrované bezpečnostné opatrenia boli vytvorené s odborníkmi. Zoznamovací profil používateľov, zoznamovacie správy a potenciálni partneri sa nebudú zobrazovať v ich pravidelných informačných kanáloch na Facebooku.

„Zaviazali sme sa, že zoznamku na Facebooku spravíme miestom, kde sa ľudia budú cítiť dobre, keď hľadajú partnera a nadväzujú zmysluplné vzťahy,“ uviedol Facebook.

Táto služba je dostupná iba v aplikácii Facebook na Android a iOS zariadeniach v sekcii Ponuka (na počítači táto služba dostupná nie je).

 

Zdroje: Facebook Dating, About Facebook

Komentáre (1)
Miroslav

Som pre zabavu

Pridať nový komentár
TOPlist