EN

Opera pridáva bezplatnú podporu VPN

 
Virtuálne privátne siete (VPN) sa tešia veľkej obľube používateľov, ktorí dbajú o bezpečnosť svojich údajov. Ak patríte medzi jedných z nich, zbystrite pozornosť, keďže Opera prináša podporu VPN do svojho prehliadača a navyše bezplatne.

Jednou z hlavných nevýhod VPN je často vysoká cena za ich využívanie. Túto nevýhodu sa snažia odstrániť vývojári zo spoločnosti Opera, ktorí v najnovšej developerskej verzii prehliadača integrovali bezplatnú a neobmedzenú službu VPN.
 
 
Používatelia tak nebudú musieť sťahovať a inštalovať rozličné VPN rozšírenia, prípadne vyhadzovať zbytočné peniaze za VPN služby, aby mali prístup k blokovaným webstránkam. VPN smeruje používateľovu prevádzku cez servery v rôznych krajinách, a tým pádom sťažuje prácu vládnym zložkám alebo hackerom, ktorí sa snažia monitorovať činnosť používateľa v digitálnom svete.
 
S použitím VPN sa tak používatelia môžu dostať k obsahu, ktorý je napríklad blokovaný z geografického hľadiska. Európania by tak mohli v kľude prezerať obsah amerického Netflixu, prípadne občania Číny pristupovať k službám od Googlu.
 
Spoločnosť Opera sa opiera o štatistiky Global Web Index, podľa ktorého viac ako pol miliardy používateľov vyskúšalo, alebo aj v súčasnosti využíva VPN. Pre používanie novej služby je potrebné stiahnuť si najnovšiu verziu prehliadača pre vývojárov a aktivovať ju cez položku nastavenia.
 
 
Zdroj: theverge
 
Komentáre (2)
Bird
vraj to nie je nič viac ako iba proxy server prezentovaný operou ako VPN. potvrdil to český vývojár http://news.softpedia.com/news/opera-s-vpn-is-just-a-proxy-developer-says-503330.shtml ešte aj v nastevení opery je napísané: Secure proxy provided by SurfEasy Inc. aj keď po zapnutí mi netflix otváralo v us verzii, že by sa netflix dal oklamať iba proxy serverom ?
54545454564
tuto pise jeden o tom netflixe http://www.zive.cz/bleskovky/nova-verze-opery-pridava-vpn-zdarma/sc-4-a-182148/default.aspx?artcomments=1
Pridať nový komentár
TOPlist