EN

Oppo predstavilo Find X3 Pro - prvý smartfón s integrovaným mikroskopom

Čínsky výrobca Oppo predstavil svoju novú vlajkovú loď Find X3 Pro, postavenú na procesore Qualcomm Snapdragon 888 s 12GB RAM a 256GB vnútornej pamäte. Svojím hardvérom tak môže bez problémov konkurovať modelom najznámejších spoločností.

Najzaujímavejšia súčasť smartfónu Find X3 Pro sa nachádza na jeho zadnej strane. Rovnako ako takmer všetky moderné smartfóny, má aj Oppo Find X3 Pro niekoľko fotoaparátov. Jeden z nich je však revolučný a zatiaľ sme ho nevideli v žiadnom inom smartfóne - je ním mikroskop s rozlíšením 3MPx a 60-násobným priblížením, ktorý má navyše LED prstenec na osvetlenie fotografovaného objektu.

Priblíženie mikroskopu je dostatočné napríklad aj na vyfotografovanie štruktúry farebných subpixelov, ktoré tvoria obraz na monitore.

Oppo Find X3 Pro má okrem mikroskopu hlavný 50MPx fotoaparát, 13MPx teleobjektív s dvojnásobným optickým zväčšením a 50MPx ultraširokouhlý fotoaparát so 110° zorným poľom. Predný selfie fotoaparát má 32MPx.

Ďalšou súčasťou, ktorá v tomto smartfóne vyniká, je OLED obrazovka s rozlíšením 3216×1440 pixelov a frekvenciou 120Hz, ktorá podľa spoločnosti Oppo podporuje až 10 bitov farieb. Vďaka integrácii systému správy farieb do ColorOS (verzia Androidu, ktorú spoločnosť Oppo používa vo svojich zariadeniach) je možné na obrazovke zobrazovať fotografie a videá s viac ako miliardou farieb oproti 16.7 miliónom u bežných obrazoviek.

Oppo Find X3 Pro má 4 500mAh batériu, rýchle 65W nabíjanie a 30W bezdrôtové nabíjanie. Bezdrôtové nabíjanie dokáže batériu nabiť na 100% za 80 minút.

Cena a dátum vydania smartfónu Oppo Find X3 Pro budú oznámené až budúci týždeň. Kedy a či vôbec sa dostane na Slovensko zatiaľ nie je známe, nakoľko výrobca nemá mimo Ázie veľmi veľké zastúpenie.


Prečítajte si tiež: Oppo po prvý raz prekonalo Huawei a dostalo sa na čelo čínskeho trhu so smartfónmi


 

Zdroje: OPPO Global, The Verge

Pridať nový komentár
TOPlist