EN

Profesor z Harvardskej univerzity tvrdí, že vo vesmíre nie sme sami!

Profesor z Harvardskej univerzity tvrdí, že vo vesmíre nie sme sami. Aspoň tak uvádza vo svojej knihe.

V roku 2017 vedci spozorovali záhadný objekt, ktorý nepochádzal z našej slnečnej sústavy. Objekt dostal meno Oumuamua, čo v preklade znamená posol z dávnej minulosti. To, čím bol "návštevník" zaujímavý, bola jeho dĺžka, ktorá bola 10 krát väčšia než jeho šírka. Tak isto vedcov zaujala aj jeho rýchlosť, ktorá dosahovala  315 431 kilometrov za hodinu. Objekt nevyzeral ako kométa, ale pritom dosahoval veľkú rýchlosť, nevedno odkiaľ.

NASA v tej dobe potvrdila, že ide o prvý spozorovaný objekt, ktorý nepochádza z našej slnečnej sústavy. Profesor Loeb z Harvardskej univerzity vo svojej knihe tvrdí, že Oumuamua môžu byť trosky mimozemskej technológie, ktoré ku nám leteli milióny svetelných rokov a budú si naďalej plachtiť vesmírom. Podľa profesora mohlo ísť o pozostatky solárnej plachty, pričom ide o technológiu, ktorá je aktuálne vyvíjaná aj našimi vedcami.

Vedec vo svojej knihe uvažuje aj o tom, že to môže byť sonda. Nakoľko ale nie je dostatok údajov, je ťažké odhadnúť čo bol ten objekt, ktorý prechádzal našou slnečnou sústavou. Loeb pochybovačom odkazuje, aby mali otvorenú myseľ, nakoľko je podľa neho polovica hviezd v galaxii podobných slnku. Tie hviezdy majú planéty podobné Zemi a tým majú pravdepodobne aj tekutú vodu. Je teda málo pravdepodobné, že sme vo vesmíre sami, nakoľko sa na nich mohol vyvinúť život.

Zdroj: CBS News,

Komentáre (2)
PCfans

Pan profesor by mal vazit slova.Na zaklade nejakého sutra letiaceho opodial tvrdit ze nie sme sami je dost uhnute. Ale chapem ze musi urobit reklamu svojej knihe. Kazdy sa musíme niecim zivit

vedeckeokienko

Určite nie sme sami, na svojej stránke som skúšal vypočítať na základe počtu hviezd vo vesmíre a jednotlivých vlastností ktoré planéta musí splnať aby sa na nej vyvinul inteligentný život, a dospel som k tomu, že IBA v našej galaxii by sa malo nachádzať zhruba 1,5 miliona planét ktoré splnaju všetky potrebné vlastnosti pre vznik inteligentného života. Bližšie o tom píšem tu :

https://www.vedeckeokienko.sk/existencia-mimozemstanov/

Pridať nový komentár
TOPlist