EN

Prvý smerovač od Google pripomína pohár

 
Google s spoločnosťou TP-Link vytvoril smerovač OnHub, ktorý sa zameriava hlavne na dizajn. Poskytne však až 13 antén no aj vysokú cenu – $200.

Softvérový gigant Google rozširuje svoje portfólio o nové zariadenie, ktorým je smerovač OnHub. Ten prináša najmä netradičný dizajn, ktorý u smerovačov nie je typický a pripomína pohár či vázu. Okrem toho OnHub sľubuje jednoduché prostredie s rýchlym nastavením siete. Ide samozrejme o dvojpásmový Wi-Fi smerovač s podporou najmodernejšieho štandardu 802.11ac na 5GHz alebo 2,4GHz pásme. Smerovač poskytne maximálnu rýchlosť 1900Mbps. Taktiež implementuje v sebe podporu Bluetooth 4.0 či Bluetooth Smart Ready.
 
 
Pod kruhovým telom sa však ukrýva až 13 antén, z ktorých 12 slúži pre šírenie signálu (6 pre 2,4GHz, 6 pre 5GHz) a jeho smerovanie k pripojeným klientom (beamforming). Zvyšná jedna anténa skenuje rušenie signálom tak, aby bolo šírenie signálu upravené pre čo najlepší, nerušený výsledok. Srdcom smerovača je Qualcomm Atheros IPQ8064 s taktom 1,4GHz, ktorý dopĺňa 1GB DDR3L RAM. Smerovač poskytne aj jeden USB 3.0 port a má dokonca reproduktor s výkonom 3W. Kruhový kryt je odnímateľný a bude zatiaľ dostupný v čiernej alebo modrej farbe. Neskôr pribudnú aj iné farby. OnHub má aj 6 LED po obvode, nie je však jasné, či budú mať nejaký informačný účel alebo len estetický.
 
Google tiež tvrdí, že smerovač poskytne jednoduché užívateľské rozhranie, s ktorým bude nastavenie siete hračkou. Rozhranie však zrejme príliš funkcií neposkytne nakoľko k smerovaču bude možné pristupovať iba bezdrôtovo cez aplikáciu Google On v Android alebo iOS smartfóne. Aplikácia poskytne aj informácie o využívaní šírky pásma či pripojených klientoch. Spoločnosť navyše dodáva, že smerovač sa postupom času dočká aktualizácii, ktoré prinesú nové funkcie. Tieto aktualizácie by smerovač mal nahrať sám bez problémov.
 
 
OnHub bol vyvinutý v spolupráci so spoločnosťou TP-Link, ktorá má v oblasti smerovačov bohatšie skúsenosti. Cena smerovača je pomerne vysoká a začína na $200. V USA a Kanade sa smerovač bude predávať od 31.8. pričom predobjednávky začali už dnes. Hovorí sa tiež o tom, že Google prinesie na trh aj druhý smerovač, na ktorom pracuje s ASUS.
 
 
Zdroj: theverge
 
Komentáre (2)
a
s ddwrt by to bola dobra kombinacia
Archon
ešte tomu chyba StreamBoost technologia a to ako nema ani webove rozhranie , iba tu mobilnu aplikaciu ?
Pridať nový komentár
TOPlist