EN

Router NETGEAR Nighthawk X10 poskytuje extrémnu rýchlosť a komfortné zálohovanie dát

 
Spoločnosť NETGEAR dnes uviedla na náš trh nový WiFi router Nighthawk X10. Smerovač je špeciálne vyvinutý pre potreby multimediálneho streamovania, využívania virtuálnej reality alebo nepretržitého zálohovania dát.

NETGEAR, globálny dodávateľ inovatívnych sieťových produktov pre koncových používateľov a firmy uvádza na český a slovenský trh novinku v podobe WiFi smerovača Nighthawk X10 (R9000). Ten je vybavený výkonným štvorjadrovým procesorom s taktom 1,7 GHz, ktorý spolu s najnovším WiFi štandardom 802.11ad a technológiami Multi-User MIMO a Wave 2 WiFi poskytuje používateľom bezdrôtové pripojenie s teoretickou rýchlosťou až 7,2 Gbps.
 
 
Táto, až 3x vyššia rýchlosť oproti bežným smerovačom zaisťuje dokonale plynulé streamovanie 4K multimédií, využívanie virtuálnej reality alebo nepretržité zálohovanie dát. O vysokú kvalitu pripojenia sa stará štvorica interných antén doplnených o rovnaký počet externých antén Active.
 
Nighthawk X10 je vybavený dvojicou portov USB 3.0 a šiestimi Ethernet portami. Dva z nich sa dajú agregovať do jedného vysokorýchlostného pripojenia. Tento smerovač je navyše jediným domácim smerovačom, ktorý disponuje 10 Gb portom podporujúcim fiber pripojenie. Cez tento port sa dá pripojiť napríklad lokálne dátové úložisko a používateľ môže ľakho zálohováť alebo streamovať dáta. Komfortnú zálohu zabezpečí cloudové úložisko Amazon Drive s neobmedzenou kapacitou, ktoré môžu majitelia smerovača prvý polrok využívať bezplatne. 
 
Nighthawk X10 je takisto prvým smerovačom na trhu, ktorý umožňuje v rámci programu Plex Media Server plynule prehrávať 4K obsah nielen na počítačoch, ale aj na mobilných zariadeniach. WiFi smerovač NETGEAR Nighthawk X10 je v predaji v distribučných sieťach všetkých obchodných partnerov spoločnosti NETGEAR. Doporučená predajná cena je stanovená na 470€.
 
Zdroj: TS
 
Pridať nový komentár
TOPlist