EN

Rýchlovlak maglev s rýchlosťou do 500km/h bude konečne plošne nasadený

Spoločnosť Central Japan Railway Co. alebo skrátene JR Central pred pár dňami úspešne otestovala vylepšený rýchlovlak maglev, Shinkanzen bude zase rýchlejší.

Cestovná rýchlosť na trati bude do 500 kilometrov za hodinu. V súčasnosti je rýchlosť na trati limitovaná na maximálne 360km/h, pričom nie je postavaná  ani žiadna významná trať s magnetickým vlakom a ani samotný vlak nikde plošne nasadený. Priemerná rýchlosť existujúcej trate je približne polovičná - 240 km/h.

Nový maglev bude nasadený na trati medzi Tokyom a Osakou. V súčasnosti ide už o 4. generáciu vlakov. Oproti predprodukčnej sérií je výrazne zlepšená aerodynamika – až o 13%. Zlepšila sa aj hmotnosť, ale o koľko nie je známe. V budúcnosti má byť vlak hlavnou dopravou tepnou medzi Tokyom, mestom Nagoya a Osaka. Výrobca chcel hlavne maximálny komfort a vozy sú ladené do svetlých farieb, pretože na ceste je projektovaných mnoho tunelov. Pôvodný termín hovoril o spustení v roku 2029, ale zdá sa, že sa tak môže stať už v roku 2027.

Zdroj: japantimes, wiki

Image Credit: wiki

Komentáre (1)
materik

Vy to po sebe aj citate?

Pridať nový komentár
TOPlist