EN

Služba Disney+ presiahla svoj 4-ročný cieľ v počte predplatiteľov už za 14 mesiacov

Služba Disney+ si už získala 94.9 milióna predplatiteľov po celom svete. Spoločnosť Disney to uviedla vo svojej správe o príjmoch.

Počas udalosti Disney Investor Day 2020 v decembri spoločnosť Disney potvrdila, že streamovacia služba dosiahla 86 miliónov predplatiteľov. Počet predplatiteľov služby sa tak za 2 mesiace zvýšil o takmer 10 miliónov na 94.9 milióna predplatiteľov. Služba tým dosiahla cieľ, ktorý pôvodne plánovala dosiahnuť až do roku 2024.

Vzhľadom na to, že služba Disney+ zaznamenala od svojho uvedenia v novembri roku 2019 rýchly nárast, najmä kvôli pandémii koronavírusu, spoločnosť Disney teraz potrebovala revidovať dlhodobejšie predpokladané počty predplatiteľov. Najnovšie očakáva, že do roku 2024 dosiahne 230 až 260 miliónov predplatiteľov.

Rast v posledných dvoch mesiacoch zapríčinilo aj vydanie filmu Soul štúdia Pixar, ktorý bol na Štedrý deň vydaný výhradne na platforme Disney+ a posledných epizód druhej série seriálu The Mandalorian v decembri minulého roku. Počet predplatiteľov 94.9 milióna bol aktuálny k 2. januáru 2021 a teda ešte nezapočítava ľudí, ktorí si službu zakúpili kvôli možnosti pozerania seriálu WandaVision. Ten bol na platforme Disney+ spustený až 15. januára 2021.


Prečítajte si tiež: Netflix presiahol hranicu 200 miliónov predplatiteľov


 

Zdroje: The Walt Disney Company, The Walt Disney Company

Pridať nový komentár
TOPlist