EN

SteelSeries uvádza nové mechanické klávesnice

Spoločnosť SteelSeries uvádza na trh mechanické klávesnice s možnosťou nastavenia výšky aktivácie spínačov. Čo to známená pre hráčov?

Apex Pro a Apex Pro TKL umožnia hráčom prispôsobenia dráhy stlačení každého tlačidla do ich aktivácie, čo následne napomôže presnosti a rýchlosti. Zároveň umožní automaticky zmeniť túto citlivosť na základe spustené hry alebo iné aplikácie. Všeobecne platí, že hojne píšuci používatelia a niektorí hráči preferujú nižší, teda dlhší, hraničný bod (3,6 mm) pre maximálnu presnosť; zatiaľ čo tí ostatní si zakladajú na okamžitú veľmi citlivú aktiváciu (0,4 mm), teda vysoký aktivačný bod pre maximálnu rýchlosť.

OmniPoint spínače integrované v klávesniciach využívajú magnetické senzory, ktoré umožnia hráčom výber a prispôsobenie vhodnej citlivosti pre každý druh činnosti. Zároveň poskytnú významne rýchlejšiu odozvu v porovnaní s tradičnými mechanickými spínačmi. V rámci dodávaného softvéru SteelSeries Engine možno navyše nastaviť automatickú zmenu pri zapnutí hier, ako napr. Counter-Strike: Global Offensive, alebo iných každodenných aktivít.

Spolu s novými spínačmi prichádza séria taktiež s integrovaným OLED chytrým displejom. Nielen, že zobrazuje okamžité upozornenia z aplikácií, ako je Discord, Spotify a hier CS:GO, Dota2, ale uľahčuje hráčom nastavenie výšky aktivácie tlačidiel priamo na klávesnici. Ak sa hráč rozhodne pre detailnejšie nastavenie, je k dispozícii softvér SteelSeries Engine. Vedľa je tiež kovový rolovací regulátor hlasitosti s funkciou kliknutia a multimediálne tlačidlo.

Nová séria je vyrobená z leteckého hliníka pre dlhú životnosť a odolnosť. Robustné klávesnice ponúkajú dynamické RGB podsvietenie každej klávesy zvlášť. Vlastná pamäť potom uchováva päť používateľských profilov. Pripojenie zabezpečuje USB kábel vedený na spodnej strane klávesnice. Oba modely sú dodávané s odnímateľnou magnetickou podložkou pod zápästie. Séria Apex Pro je ponúkaná v plnom rozložení ale tiež aj vo variante bez numerickej časti.

SteelSeries Apex Pro v plnej veľkosti bude k dispozícii od júna za 230 eur a kompaktný SteelSeries Apex Pro TKL pôjde do predaja na jeseň za 210 eur. SteelSeries uvádza tiež nové klávesnice Apex 7 a Apex 7 TKL. Sú takmer identické s radom Apex Pro, ale namiesto OmniPoint spínačov bude mať používateľ na výber medzi štandardnými Red, Blue a Brown spínačmi. SteelSeries Apex 7 a Apex 7 TKL budú k dispozícii za 190 eur, resp. 160 eur.

Pridať nový komentár
TOPlist