EN

Tlačová správa: Čo robiť, keď tlačiareň neustále signalizuje chybu?

Vynechávanie tlače, rozmazané časti textu či nekonečné farebné pruhy. Na tieto problémy síce nenarážame často, no keď sa nám stanú, o problém je postarané.

Či vlastníte tlačiareň atramentovú alebo ste uprednostnili tú s laserom, v oboch prípadoch dbajte na kvalitné náplne. Ich perfektný stav vypovedá totiž ako o kvalite tlače, tak aj o správnom fungovaní celého zariadenia. Aj napriek vašej dôkladnosti sa raz za čas stane, že aj pri originálnych alebo kompatibilných náplniach sa stretnete s problémami, ktoré sa vám budú zdať na prvý dojem neriešiteľné. Problémom nebudú lacné tonery či cartridge, pokiaľ zháňate kompatibilné verzie u renomovaných výrobcov.

Chyba v systéme

Na monitore obrazovky sa vám čoraz častejšie objavuje správa o chybe. V sprievode neutíchajúcich zvukov táto frekvencia čoraz viac graduje. Tlačiareň vyhlásila štrajk a tento núdzový režim prišiel úplne nevhod. Spočiatku ju skúšate resetovať vypnutím, no nijako to nepomáha. Tlačiareň si vyžaduje dôkladnú analýzu a rozhodli ste sa vyčistiť tlačovú hlavu. Ak však ani to nepomáha, chyba bude niekde inde.

Otázna zmena náplne

Pokiaľ ste ešte nikdy nemenili náplň a ani neviete, ako by ste sa k tomu dopracovali a ako má celý proces prebiehať, nechajte to v rukách odborníka a zájdite do servisu. Ak sa ale aj naďalej domnievate, že opravu zvládnete svojpomocne, skúste sa aspoň riadiť pokynmi výrobcu. Dbajte na dôslednú výmenu, tlačová hlava je skutočne zraniteľný komponent.

Ak sa vám zobrazuje chyba, ktorú vysiela vaša tlačiareň, určite jej riešenie neodkladajte. Čím neskôr zareagujete, tým náročnejšia bude náprava. Vsaďte pri výbere náplní na kvalitu a znížte riziko poškodenia tlačiarne. Aj tonery značky TonerPartner sú vysoko porovnateľné s originálmi. Potešia vás priaznivou cenou a garantujú vysokú kvalitu tlače.


Credit: Proxima Studio / Shutterstock.com

Zdroj: Tlačová správa

 

Komentáre (5)
et

Zvyčajne sa dajú hlavy v atramentových tlačiarňach aj vybrať. Vtedy je vhodné, hlavu dobre vatou a liehom poutierať, aj niekoľko krát, aby sa zaschlý tóner uvoľnil. Ak chyba pretrváva, nechajte lieh cez vatu pôsobiť aj hodinu, potom hlavu vytrieť opatrne do sucha, ja to robím servítkou. Po inštalácii takto očistenej hlavy dám softwarom prečistiť trysky a tlačiareň je ako nová :D

Amatér

Nuž lieh na atramentovú hlavu nepatrí.
Neviem, čo ťa viedlo k tejto chémii. Nie je to múdre.

jojo

skrytá reklama na firmu tonerposer ?

Andrej

Nie skrytá úplne otvorená :-)

jojojaja

To je trapná reklama na firmu čo tu predáva šitové tonery z číny. Každému to hovorím, ak niečo reklamujú, tak to už nikdy nekúp.

Pridať nový komentár
TOPlist