EN

V Androide by malo dôjsť k spresneniu GPS v mestách

Spoločnosť Google na svojom blogu pre vývojárov operačného systému Android oznámila, že sa bude snažiť o vylepšenie presnosti lokalizácie v mestách. Reagujú tým na požiadavky používateľov, kedy vo veľkým mestách dochádza k chybnej lokalizácii, napr. na ktorej strane ulice sa používateľ nachádza. To je veľmi dôležité pre aplikácie, ktoré poskytujú navigáciu, prípadne zdieľanú spolujazdu.

V mestách s vysokými budovami je určovanie polohy pomocou GPS menej presné, nakoľko signál sa stráca kvôli odrazom a jeho samotnému blokovaniu týmito budovami.

Riešenie využíva 3D modely budov v mapových podkladoch v jednotlivých mestách, konkrétne už jeho druhú vylepšenú verziu. Tá by mala vedieť eliminovať chyby až pri 75% prípadoch. 


Fotografia zobrazuje testovanie technológie so smartfónom Pixel 5. Konkrétna prejdená cesta (žltou), trasa bez použitia 3D modelov (červená) a trasa s použitím 3D modelov (modrá).

Už dnes sú podporované smartfóny Pixel 5 a Pixel 4a (5G), dostupnosť pre všetky Android zariadenia s Android 8 a novším je plánovaná na začiatok roku 2021. Spresňovanie polohy pomocou 3D modelov je dostupné zatiaľ len pre pešiu navigáciu, nie jazdu autom.

Podporované by mali byť všetky veľké mestá v USA, Kanade, Mexiku, Európe (okrem Ruska a Ukrajiny), Japonsku, Taiwane, Brazílii, Austrálii, Novom Zélande, Argentíne a Južnej Afrike. Rozširovať sa táto funkcia bude zároveň s rozširovaním 3D mapovania budov v mapových podkladoch spoločnosti.

Zdroj: Android Developers

Pridať nový komentár
TOPlist