EN

Vedeli ste že...? Corsair

Spoločnosť Corsair má síce kratšiu históriu v porovnaní s niektorými technologickými gigantmi, no napriek tomu za sebou zanechala pomerne výraznú stopu.

1994: Spoločnosť Corsair založili Andrew Paul a John Beekhuis v roku 1994 v Milpitas v Kalifornii, USA. Pôvodne sa zameriavala na vtedy lukratívny trh pamäťových modulov pre PC

Koniec 90. rokov: S nástupom a rastúcou popularitou hier pre PC na prelome tisícročí, sa rozhodla spoločnosť využiť svoju odbornosť v oblasti pamätí a presunula svoje zameranie na vývoj a výrobu komponentov určených špeciálne pre hráčov.

2001: Corsair uvádza na trh svoje prvé herné pamäťové moduly s vysokým výkonom pod značkou "Vengeance." Tieto pamäte sa stali populárne vďaka možnosti pretaktovania a výraznému zlepšeniu výkonu pri hraní hier.

2004 a neskôr: S úspechom pamäťových modulov Vengeance spoločnosť Corsair rozširuje svoje portfólio o ďalšie herné periférie. Na trh prichádzajú herné myši, klávesnice a slúchadlá značky Corsair.

2010 a neskôr: Popri herných perifériách sa spoločnosť Corsair etablovala aj na trhu s počítačovými komponentami. Začína ponúkať produkty ako sú napájacie zdroje, počítačové skrine a chladiče.

Súčasnosť: Dnes je spoločnosť Corsair jednou z uznávanejších značiek v oblasti herného hardvéru. Ponúka široké spektrum produktov pre hráčov všetkých úrovní, od výkonných pamäťových modulov a grafických kariet až po pohodlné herné stoličky a príslušenstvo.

Zaujímavosti:

Corsair je známa svojou podporou profesionálnych hráčov a esportu. Spolupracuje s mnohými profesionálnymi tímami a hráčmi po celom svete.

Produkty spoločnosti Corsair pravidelne získavajú ocenenia od popredných technologických recenzentov a časopisov.

Okrem hardvéru sa spoločnosť Corsair angažuje aj v oblasti softvéru a ponúka aplikácie na ovládanie a správu svojich periférií a komponentov.

Pridať nový komentár
TOPlist