EN

Viac ako 100 lietadiel British Airways poskytne WiFi na palube

 
Od leta 2017 bude viac ako sto lietadiel britskej spoločnosti British Airways vybavené WiFi pripojením pre pasažierov.

WiFi sa v poslednom čase neúprosne tlačí na paluby lietadiel, a najnovšie sa do tejto spoločnosti zaradili aj britské aerolinky British Airways. Letecká spoločnosť potvrdila, že v nasledujúcich rokoch bude WiFi signálom vybavených viac ako sto letov na krátke vzdialenosti. Toto oznámenie prichádza po tom, ako materská spoločnosť British Airways, IAG podpísala zmluvu s poskytovateľom Inmarsat.
 
 
British Airways má v pláne vybaviť 132 lietadiel súpravou na príjem WiFi, a cestujúci tak budú môcť surfovať na internete podobnými rýchlosťami ako pri mobilnej 4G sieti. V zmluve medzi IAG a Inmarsatom boli zahrnuté aj ďalšie dcérske letecké spoločnosti. WiFi sa tak objaví aj v 125 lietadlách spoločnosti Vueling, 45 lietadlách spoločnosti Iberia a taktiež aj v 39 lietadlách Aer Lingus.
 
Prvé lietadlo British Airways s WiFi na palube by malo vzlietnuť v priebehu leta budúceho roka, a stroje spoločností Aer Lingus, Iberia a Vueling by mali prísť na rad ku koncu roka 2017. IAG očakáva, že 90% ich lietadiel bude do roku 2019 vybavených vysokorýchlostným WiFi pripojením.
 
 
Pridať nový komentár
TOPlist