Windows 11 je možné nainštalovať aj na zostavy, ktoré nie sú podporované! Stačí na to len jeden príkaz

Windows 11 dal svojimi požiadavkami "zbohom" pomerne širokému spektru počítačov.

Keď spoločnosť Microsoft oznámila vydanie operačného systému Windows 11, tak okrem očakávaní, tu bola aj jedna nepríjemná stránka. Tou boli hardwareové nároky systému, ktoré sa väčšine používateľov OS Windows veľmi nepáčili. Nový systém zatrhol podporu procesorov Intel a AMD, takže napríklad ak máte CPU Intel siedmej generácie, nemôžete si systém nainštalovať a to aj napriek tomu, že ide o výkonom dostačujúce CPU. V spoločnosti sa rozhodli podporovať systém na CPU až od ôsmej generácie a vyššie. Ďalším "klincom do rakvy" sa stala podmienka podpory modulu TPM vo verzii 2.0. Túto podmienku spoločnosť Microsoft zdôvodnila vysokými bezpečnostnými nárokmi systému.

Napriek týmto požiadavkám sa podarilo systém nainštalovať aj na staršie zostavy, aj keď spočiatku spoločnosť bránila aktualizáciám na tieto zariadenia, ale časom ich povolila. Následne sa objavili nástroje na vytváranie inštalačných USB kľúčov, ktoré dokázali obísť požiadavky systému, vďaka čomu je možné vykonať inštaláciu na rôznych nepodporovaných HW konfiguráciách. Medzi také nástroje patria napríklad Ventoy alebo Rufus. Obídenie požiadaviek pomocou editácie registrov "zoficiálnila" paradoxne spoločnosť Microsoft tiež, síce sa v tomto prípade môžete "tešiť" z veľkej záplavy varovaní.

Nedávno sa podarilo objaviť nový spôsob, ako jednoducho obísť požiadavky systému a to len pomocou jediného príkazu. Touto možnosťou sa pochválil na sociálnej sieti X používateľ Bob Pony. Tento používateľ systému nebol prvý, nakoľko sa objavila informácia, že tento spôsob objavil ešte pred rokom vietnamec a na túto skutočnosť upozornil Tomy Kwong.

Zdroj: Neowin,

Pridať nový komentár
TOPlist