EN

Xiaomi predstavilo zatiaľ najrýchlejšie bezdrôtové nabíjanie

Spoločnosť Xiaomi oznámila 80W technológiu rýchleho bezdrôtového nabíjania prostredníctvom príspevku na čínskej webovej stránke Weibo. Spoločnosť tvrdí, že táto technológia dokáže nabiť 4000 mAh batériu iba za 19 minút. Spoločnosť zatiaľ oficiálne nepredstavila smartfón, ktorý by toto bezdrôtové nabíjanie podporoval, v príspevku však uvádza, že káblové nabíjanie čoskoro zanikne a nahradí ho bezdrôtové. Spoločnosť Xiaomi tiež uverejnila video na svojom YouTube kanáli, v ktorom predstavila funkčnosť tohto 80W bezdrôtového nabíjacieho systému na upravenom smartfóne Mi 10 Pro.

Príspevok od spoločnosti Xiaomi na webe Weibo obsahuje promo obrázok, ktorý uvádza, že technológia bezdrôtového nabíjania s výkonom 80 W dokáže nabiť batériu s kapacitou 4000 mAh iba za 19 minút (na 10 percent za 1 minútu, na 50 percent za 8 minút, na 80 percent za 14 minút). Spoločnosť zatiaľ neuviedla, ktorý telefón bude dodávaný s podporou tohto 80W bezdrôtového nabíjania alebo či bude na trh uvedená najskôr samostatná 80W bezdrôtová nabíjačka.

Viac informácií, bohužiaľ, príspevok na webe Weibo neposkytuje. Spoločnosť Xiaomi tvrdí, že ide o tretí prelom v oblasti bezdrôtového nabíjania.

Už v marci spoločnosť predstavila svoju 40W technológiu bezdrôtového nabíjania. V máji uviedla na trh bezdrôtovú nabíjačku Mi 30W a neskôr v auguste predstavila Mi 10 Ultra s podporou 50W bezdrôtového nabíjania (Mi 10 Ultra tiež podporuje 120W nabíjanie, avšak iba káblové). V tom istom mesiaci spoločnosť Xiaomi uviedla na trh aj svoj 55W bezdrôtový nabíjací stojan, ktorého dizajn sa zdá byť inšpiráciou aj pre nový 80W bezdrôtový rýchlonabíjací stojan. V septembri následne vydala 30W bezdrôtovú nabíjaciu powerbanku. Oblasť nabíjania sa však nesnaží vylepšiť len Xiaomi. Spoločnosť Oppo, ktorá je pre Xiaomi priamym konkurentom v tejto oblasti, už v júli predstavila 125W káblové nabíjanie a 65W bezdrôtový systém nabíjania. Momentálne si však Xiaomi svojím 80W bezdrôtovým nabíjaním prevzalo v tomto smere prvenstvo.

 

Zdroje: Weibo, Weibo, YouTube

Pridať nový komentár
TOPlist