EN

Xioami predstavuje bezdrôtové nabíjanie

Xiaomi nedávno predstavilo technológiu bezdrôtového nabíjania pre smartfóny.

Najčastejšie používanou bezdrôtovou technológiou pre nabíjanie smartfónov je Qi, lenže v tomto prípade nejde doslova o bezdrôtové nabíjanie a musíte mať položený smartfón na podložke s cievkou. Čínsky technologický gigant predstavil nedávno (29. januára 2021) technológiu Mi Air Charge pre bezdrôtové nabíjanie, ktorá je už bližšia Teslovej idei o bezdrôtovom šírení elektrickej energie. Táto technológia ponúka výhodu v nabíjaní viacerých zariadení súčasne a nemusíte byť ani blízko zdroja.

Nabíjacie zariadenie je veľké približne ako nočný stolík, ale dokáže zabezpečiť nabíjanie vášho smartfónu s výkonom 5 Wattov. Nabíjacia stanica má zabudovaných päť fázových infračervených antén na zistenie polohy smartfónu a o nabíjanie sa postará fázové pole zložené zo 144 antén. Tie sa starajú o prenos energie do vášho zariadenia, prostredníctvom milimetrových vĺn. Doterajšie smartfóny ale touto technológie nenabijete, pretože zariadenia budú musieť byť vybavené prijímačom, ktorý bude pozostávať zo štrnástich antén. Tie sa následne postarajú o premenu vyžiarenej energie na elektrickú pomocou usmerňovača. Samozrejme, nebude chýbať ani "majáčiková" anténa, pomocou ktorej nabíjacia stanica dokáže lokalizovať zariadenie.

Xiaomi túto technológiu nechce využiť len na nabíjanie smartfónov, ale postupom času s ňou majú byť kompatibilné aj fitness pásy či hodinky. Čínsky gigant "sníva" o tom, že pomocou Mi Air Charge budú naše domácnosti skutočne bezdrôtové a budú ňou napájané aj reproduktory a celá inteligentná domácnosť. Bohužiaľ, presný dátum spustenia predaja nie je známy, tak isto ani cena.

Zdroj: Mi, GSMArena,

Komentáre (1)
Tomáš88

Wow tak poznám ľudmi ktorý už do domu s takouto nabíjačkou nerkročia 😀 #aka5G

Pridať nový komentár
TOPlist