EN

Zabalená hra Super Mario sa vydražila za rekordnú sumu 660 tisíc dolárov

Minulý rok sme informovali o najdrahšej predanej hre. Išlo taktiež o originálnu kópiu Super Mario pre hernú konzolu Nintendo. Jej nový majiteľ zaplatil 156 tisíc dolárov, táto hranica však bola nedávno niekoľkonásobne prekonaná. 

Za originálnu kópiu Super Mario Bros. niekto totiž zaplatil až 660 tisíc dolárov. Ide približne o 559 tisíc eur. Tento kus hry dostal hodnotenie Wata 9,6 A+, pričom toto skóre na škále od 1 do 10 vyjadruje celkovú zachovalosť a stav položky. Ide údajne o najzachovalejšiu kópiu hry, ktorá bola doteraz pre aukciu ohodnotená. 


Hra pochádza z roku 1986 a bola jednou z prvých, ktorá používala plastovú ochrannú fóliu namiesto papierovej nálepky. Hra bola pôvodne zakúpená ako vianočný darček a objavená pôvodným majiteľom až tento rok, teda po 35 rokoch, čo bola odložená v zásuvke pracovného stola. Vysoká zberateľská hodnota spočíva najmä vo fakte, že ide o stále nerozbalenú kópiu, táto konkrétna verzia sa vyrábala iba veľmi krátky čas a výnimočný je taktiež aj jej nálezový stav. 

Zdroj: Tom's Hardware
Obrázok: Heritage Auctions

Pridať nový komentár
TOPlist