EN

Report z IX. KOA LAN Party

Report z IX. KOA LAN Party Počas soboty a nedele 5. a 6. Septembra 2015 sa v Liptovskom Mikuláši konala tentokrát už deviata LAN Party od KOA Gaming teamu. Napriek veľkým problémom pri pripravovaní priestoru dopadla akcia výborne. PC.sk Vám ako jeden z hlavných partnerov akcie prináša exkluzívnu reportáž. Prajeme príjemné čítanie.


LAN začína


Posledné dve KOA LAN Party sa odohrávali v jedálni gymnázia M.M. Hodžu, ktorá však bola pre túto akciu viac nevyhovujúca, a teda bolo potrebné nájsť vhodnejší priestor. Voľba padla na budovu reštaurácie Čierny Orol, ktorá ako jediná spĺňala požiadavky na dostatočnú elektrifikáciu, optickú internetovú prípojku a dostatok priestoru pre daný počet hráčov. Vedenie reštaurácie sa však napriek dlhodobej dohode zachovalo maximálne neférovo, keď nám v deň prípravy - 4.9. bolo oznámené že v objekte sa večer koná 50tka, čo bolo pre nás absolútne neprípustné, keďže všetko bolo dohodnuté tak, aby bol priestor nachystaný kompletne deň vopred, a ráno sa už len doladili drobnosti. Nehovoriac o tom, že sme boli uistení o dostatočnom počte stolov pre 120 hráčov, čo však nebola pravda - to sme zistili až v piatok. Museli sme teda improvizovať, vstať o 5:00 ráno a priestor pripraviť v deň LAN Party, obvolať pár známych a priniesť stoly z inej budovy, čo sa našťastie všetko podarilo. Za toto musím pochváliť všetkých ostatných členov KOA Teamu, no i externistov a skalných nadšencov našej akcie, ktorí nám pomohli so všetkým čo bolo treba urobiť, patrí im obrovská vďaka a poklona. Okolo 10:00 už bolo prakticky všetko hotové, a začali prichádzať prví hráči. Každý hráč po vstupe dostal ako štartovné pozornosť od sponzora akcie Gigabyte, 250ml dopingu a tombolový lístok.
Ako hodiny do poobedia ubúdali, účastníkov naopak pribúdalo. Všetci sa po príchode registrovali, usadili, úspešne zapojili a mohli hrať. Otvoril sa bar s výčapom a objednávkou jedla, router MikroTik zapožičaný spoločnosťou IMAFEX začal prijímať a odosielať prvé pakety, a LANka sa mohla rozbehnúť naplno. Sem-tam niekomu chýbal ovládač sieťového adaptéra, inokedy firewall alebo pevne nastavené IP adresy občas skomplikovali pripojenie, no organizátori ochotne pomohli každému.

  

Komentáre (5)
Ján Kisty
Chvalim, ze sa po rokoch opat podarilo urobit kvalitnu LAN party..
m2fizy
Zaujimalo by ma skor ... kde alebo ako sa daju zadovazit listky ... pretoze ked sa o tejto akcii dozviem (nesledujem to v kalendari ... ani to tam nemam zaznacene) ... vzdy sa samozrejme xcem zucastnit ... ale kazdy rok su MEGA beznadejne vypredane listky uz davno pred tym ako akcia ma zacat. Bud to davajte vediet ... alebo neaky kalendar ... alebo treba viac miest (listkov).
Monsterr
Vyhladaj si na fb KOA LANPARTY tam sa vsetko dozvies, ked sa chysta nejaka lanka daju vediet 2-3 mesiace skor
Krutibrko
Odporúčam kontaktovať organizátorov, vždy sa dá s nimi dohodnúť.
quicky
ja lanku hodnotim maximalne pozitivne :) priestor super, rychlost netu super, organizatori maximalne pohodovi napomocni a celkovo fakt sikovni :) jedine co ma prekvapilo,ked sa zacal hrat csgo, tak zrazu : "najdite si kazdy svoj server kde budete hrat"... to mi na lanke trosku prekazalo, kedze som cakal nejake dedicated lan servery, ale do buducna sa to urcite vyriesi. inak top akcia a tesim sa na dalsiu,snad uz celovikendovu!
Pridať nový komentár
TOPlist