EN

SilverStone EP05 – keď jeden Ethernet nestačí

 
Chcete mať počítač pripojený k viacerým počítačových sieťam či jednoducho z nejakého dôvodu potrebujete ďalší RJ-45 (Ethernet) port? Alebo váš štíhly ultrabook výrobca nevybavil „tučným“ RJ-45 portom? SilverStone ponúka riešenie v podobe redukcie pre USB rozhrania typu C. Rýchlosti takéhoto riešenia ma prekvapili.


SilverStone EP05 – RJ-45 konektor do USB portu typu C

 
V súvislosti so spoločnosťou SilverStone sme zvyknutí skôr na chladiče či skrinky ako na iné príslušenstvo pre počítače. Zdá sa však, že si budeme musieť zvykať u SilverStone aj na rozličné príslušenstvo pre počítače a nie len tradičné komponenty, nakoľko okrem dnes testovaného zariadenie EP05 sa už „varí“ recenzia na prídavné PCIe karty.
 
Späť však k dnešnému produktu. Tým je niečo, čo ťažko sa dá popísať jedným slovom ako redukcia z USB na RJ-45, no najlepšie by som to vystihol ako doplnok, ktorý zasuniete do USB portu typu C a získate tým 1 Ethernet port. Toto zariadenie sa ešte len začína objavovať v našich obchodoch a výrobca mu stanovil cenu 16,50€. Na Slovensku ho však nájdete s trochu vyššou cenou, okolo 24€.
 
Malý pomocník sa predáva v malej škatuľke, ktorá na prednej strane obsahuje priehľadné plastové okienko takže ihneď vidíte reálny produkt. Zadná strana obsahuje tradičné špecifikácie a vo vnútri sa okrem redukcie uloženej v plastovej vaničke na mieru nenachádza nič ani len žiadny manuál. Nie je však potrebný.
 
 

Špecifikácie

SilverStone EP05W
Materiál
plast
USB rozhranie
USB 3.1 Gen 1 typ C (5Gbps) samec
Sieťový čip
Realtek RTL8153
Ethernet port
RJ45
Hmotnosť
25g
Rozmery
60x16,5x27,5mm (d x v x š)
Dĺžka kábla
10cm
Prevádzková teplota
0°C - 45°C
Teplota, pri ktorej nie sú poškodené dáta
 
-10°C - 80°C
Kompatibilné operačné systémy
Windows XP/Vista/7/8/10 (32 aj 64bit)
Mac OS 10.5 a vyšší
Cena (máj 2016)
cca 24€ s DPH

 

 
Komentáre (1)
Lubo27
"Zapojením EP05 získava váš počítač plnohodnotný RJ-45 port, ktorý samozrejme hovorí ako IPv4 tak IPv4 rečou" tu máte preklep.
Pridať nový komentár
TOPlist