EN

SteelSeries Arctis 1 - headset s kvalitným mikrofónom

Produktová rada Arctis, spoločnosti SteelSeries, je jedna z najobľúbenejších v tomto momente na trhu s PC headsetmi. Veľmi rozumne odstupňovaná cenová ponuka v pomere ceny a výkonu. Naposledy sme sa bližšie pozreli na Arctis 3, ktorý reprezentuje tzv. “zlatú strednú cestu“. Dnes vám predstavíme najlacnejší headset z tejto rady, ktorého označenie je Arctis 1.
 


SteelSeries Arctis 1 - Balenie, špecifikácie

Balenie na prvý pohľad rovnaké ako pri Arctis 1. Kombinácia bielej, šedej a oranžovej s dobre zvolenou grafikou a fontom. V hornej časti sa nachádza jedno z mnohých pozitívnych hodnotení spoločnosti SteelSeries a top modelu Arctis 7. Je to určite zaujímavý marketingový ťah na zákazníka. Kto by nechcel headset len o “trošku” horší ako Arctis 7 za zlomok jeho ceny?! Samozrejme skutočnosť je iná a pri tomto najlacnejšom modeli je jasne vidno, že výrobca šetril. Našťastie nie na podstatných veciach a preto je aj balenie oproti ostatným konkurenčným ďaleko poctivejšie.

 

 
Na bočných stranách sa nachádzajú ďalšie informácie o funkciách a vyjadrenia zahraničných recenzentov. Na zadnej strane nájdete popis produktu.
 

 
Súčasťou príslušenstva je dvojica káblov. Jeden z nich je mikro USB-samec 3,5mm jack a druhý samica 3,5mm jack a 2 x samec 3,5mm jack. Redukciu môžete použiť pokiaľ váš počítať nedisponuje inteligentným 3,5mm stereo konektorom, ale samostatnými konektormi pre audio a mikrofón. Samozrejme súčasťou balenia je jednoduchý návod a popis produktu.
 
Čo sa týka špecifikácií je hneď zrejmé, že headset je dostatočne citlivý a dokáže ho utiahnuť akákoľvek zvukovka poprípade smartfón. Z uvedených parametrov ma jednoznačne najviac zaujal odnímateľný typ mikrofónu, ktorý je identický s vyššou radou. Mikrofón je opäť “bidirectional noise cancelling” s funkciou ClearCast. Ako sa to premietlo v praxi sa dočítate v kapitole - Prax.

Parametre a špecifikácie:

Názov SteelSeries Arctis 1
Zvuk

Stereo

40mm Singel Driver

Frekvenčná odozva: 20Hz-22kHz

Impedancia: 32 Ohm

Citlivosť: 100dB SPL/mW

Mikrofón

Snímač: kondenzátorový (Arctis ClearCast)

Smerovanie: obojsmerné

Frekvenčná odozva: 100Hz-10kHz

Citlivosť: -38dBV/Pa

Hmotnosť 272g
Dĺžka kábla 1.2m
Konektivita 3 pólový 3,5mm jack
Záruka 2 roky
Približná cena 50 eur
Výrobca steelseries
Pridať nový komentár
TOPlist