EN

SteelSeries Rival 500 - príjemné prekvapenie v MMO svete

Najnovší z rodinky Rivalov má za úlohu konkurovať etablovaným MMO myškám ako Razer Naga, Corsair Scimitar alebo ROCCAT Nyth. Prináša iný pohľad na dvanástku tlačidiel pod palcom, vibračnú odozvu a mnohé ďalšie zaujímavé prvky. Prečítajte si recenziu Rival 500, ktorá nás milo prekvapila.


SteelSeries Rival 500 - Úvod, Balenie, Špecifikácie

Od SteelSeries sa nám nepodarilo získať testovaciu vzorku už niekoľko rokov (naposledy sme v roku 2012 testovali jednu z prvých hráčskych mechanických klávesníc 6GV2). Ešte šťastie, že sa im o PR začala starať agentúra zo susedného Česka a tak veríme, že s testami produktov dánskej značky sa na stránkach pc.sk budeme stretávať častejšie než raz za štyri roky. :-)

Počas ostatných pár rokov severania kompletne prekopali a zjednodušili produktové portfólio. Čo sa týka myšiek, v ponuke sú len dva modelové rady - Sensei a Rival. Sensei a Sensei Wireless pokrývajú laserovú časť publika, štvorica Rival je zasa dodávaná výlučne s optickým senzorom. Jedinou výnimkou je Rival 700, ku ktorej je možné prikúpiť laserový modul.

Rival 700 s vymeniteľným senzorom. Štandardne sa predáva s optickým PixArt PMW3360, alternatívne môžete zvoliť laserový PixArt 9800 (cena sa pohybuje na úrovni ~30EUR s daňou).

Nás zaujal najnovší z Rivalov, ktorý do ponuky pribudol v treťom kvartáli 2016 a má za úlohu konkurovať etablovaným MMO myškám ako Razer Naga, Corsair Scimitar alebo ROCCAT Nyth.

 

Balenie, Príslušenstvo

Farby šedá a oranžová sú odjakživa farbami SteelSeries, táto tradícia sa tak skoro nezmení. Povrch škatule obsahuje detailné náhľady na myšku a ako zvyčajne, popisuje kľúčové prvky produktu. Hlavnými ťahákmi je 15 programovateľných tlačidiel, vibračná odozva a multifarenbné podsvietenie, ktoré výrobca nenazve inak ako Prism RGB (obdoba Razer Chroma).

 

 

Technické špecifikácie

SteelSeries Rival 500
Technológia senzora
optický (PixArt PMW3360)
Rozlíšenie senzora
16.000DPI
Maximálna rýchlosť
7,6m/s
Hmotnosť
~129g
Odozva
1000Hz
Počet tlačidiel
15, z toho koliesko 3
Rozmery 43mm - výška
78mm - šírka
119mm - dĺžka
Orientačná cena
89,99EUR s DPH (odporúčaná)
Stránka produktu SteelSeries Rival 500

 

 

Pridať nový komentár
TOPlist