EN

Mitsubishi Eclipse Cross plug-in hybrid – kompletné SUV

Ak niekto hľadá športovo ladené elektrifikované SUV, ktoré má skvelý pohon a dokážete ho dobiť aj doma, môže mať pomerne ťažkú úlohu. Jedným z najlepších 4x4 pohonov disponuje Mitsubishi Outlander, ktorý zdedil niektoré prvky tohto pohonu z legendárneho Mitsubishi Lancer Evo X.
Ak je Outladner pre niekoho veľké auto, dobrá správa – Mitsubishi má vo svojom portfóliu o niečo menší Eclipse Cross. Od tohto roku aj vo verzii plug-in hybrid, ktoré zdedilo od Outlanderu upravený systém 4x4 pohonu s dvojicou elektromotorov. Dizajnom zaujme novinka ihneď.


Dizajn

 


Mitsubishi je známe skvelým dizajnom hlavne u sérii Evo - legendárna 7/8/9/10 proste stojí zato. U mňa osobne vyhráva 10 s krásnym veľkým otvorom na prednej maske. Tento typ masky sa preniesol postupne aj na civilnú verziu Lancera, či Outlander, čo robilo z týchto áut jedni z najkrajších na trhu. S dizajnom však Mitsubishi nie vždy vyhráva – stačí spomenúť Outlander (2003-2006), i-MiEV, Space Star
Eclipse Cross PHEV však ide svojou vlastnou cestou a príliš nepripomína dizajn iného auta. Mohutná predná maska s veľkými nasávacími otvormi a svetlami, v zadnej časti zase mohuntý horný spojler, či difúzor.

 

Pridajte k tomu karbónové polepy (difúzor, spätné zrkadlá) a ihneď máte pocit, že je Eclipse niečo viac ako obyčajné SUV.
Červená farba pristane tomu autu ako ušitá, osobne by som možno mierne nafúkol bočnú líniu resp. dvere aby Eclipse Cross vyzeralo kúsok mohutnejšie.
Celkovo však dostáva u mňa za dizajn Eclipse palec hore.

 

 

Pridať nový komentár
TOPlist