EN

Aktualizované: Micron vyvíja GDDR6 pamäte, zdvojnásobia rýchlosť GDDR5

 
Spoločnosť Micron údajne pracuje na GDDR6 pamätiach, ktoré majú predstavovať odpoveď na HBM pamäte. Oproti GDDR5 sa má zdvojnásobiť ich rýchlosť.

Tento rok zažili HBM (High Bandwidth Memory) pamäte premiéru v niektorých grafických kartách od AMD. HBM pamäte sú rýchle a zaberajú menej miesta vďaka možnosti ukladania na seba. Ich rýchlosť je viac ako 2-krát vyššia v porovnaní s GDDR5 pamäťami používanými bežne taktiež v grafických kartách.
 
 
Vedúci Graphics Memory Business v Micron-e, Kristopher Kido, však pre portál Fudzilla potvrdil, že už pracujú na nástupcovi GDDR5 pamätí, ktorými budú GDDR6 pamäte. Tie by mali priniesť rýchlosť medzi 10Gb/s a 14Gb/s, čo by bol približne dvojnásobok oproti aktuálnym 7Gb/s či 8Gb/s u GDDR5 pamätí.
 
V oblasti efektivity a latencie však GDDR6 pamäte zrejme budú zaostávať za HBM pamäťami, nehovoriac o tom, že HBM 2.0 pamäte, ktoré by na trh mali doraziť budúci rok poskytnú ešte vyšší výkon ako prvá generácia týchto pamätí.
 
Nevýhodou HBM pamätí je ich vyššia cena a výrobcovia by tak pre nízku a strednú triedu grafických kariet mali siahnuť skôr po GDDR6 pamätiach. Najvyššie modely by mali využívať už HBM 2.0 pamäte. O nových GDDR pamätiach nepoučujeme prvýkrát, no ak sa dá veriť informácii od Fudzilla tak ich príchod na trh je už skutočne za rohom.
 
Aktualizácia 16.12.2015 16:00
Zdá sa, že portál Fudzilla to trochu popolietol. Micron totiž poskytol oficiálne stanovisko ohľadom GDDR6 pamätí a uviedol celú záležitosť na pravú mieru. Micron budúci rok priniesie GDDR5X pamäte, nie GDDR6. GDDR5X pamäte prinesu oproti GDDR5 taktiež niektoré technologické vylepšenia, Micron tieto pamäte však nevidí ako konkureniu pre HBM. GDDR5X pamäte môžeme očakávať v nVidia Pascal grafických kartách v niektorých AMD modeloch.
 
Zdroj: fudzilla
 
Komentáre (2)
Leonko
No neviem, ale konkurenčný portál píše inak,... kto ma teraz pravdu? :P http://www.cnews.cz/micron-pripravuje-gddr6-nikoliv-jedna-se-o-gddr5x-tak-i-zustane
mano8
ved je jednoduchsie urobit facelift na auto a predavat ho ako "novy model" ... vtípky o dvojnasobnej rychlosti milujem... ani 2 generacie grafickych kariet sa nedostali na zdvojnasobenie rychlosti jednej rady...
Pridať nový komentár
TOPlist