EN

Apple pracuje na vlastnom modeme pre svoje smartfóny, aby nahradil Qualcomm

Apple chce pre svoje budúce zariadenia používať vlastný mobilný modem. Chcú ním nahradiť teraz používané modemy od spoločnosti Qualcomm Inc. 

Samotný modem je v smartfónoch dôležitá súčasť, nakoľko sprostredkúva všetku komunikáciu medzi smartfónom a mobilnými sieťami a s tým spojenú funkcionalitu ako prístup na internet a telefonické hovory. 

Súčasné iPhony používajú 5G modem od Qualcomm-u. Predtým používali Intel čipy, až kým Apple divíziu spoločnosti Intel, vyrábajúcu tieto modemy, v roku 2019 neodkúpil. Pravdepodobne aj to umožnilo odštartovanie vývoja vlastného modemu.

Od roku 2019 tiež existuje medzi Apple a Qualcomm patentová dohoda na 6 rokov. Qualcomm účtuje výrobcom telefónov licenčné poplatky na základe bezdrôtových patentov, ktoré vlastní, nezávisle na tom, či sú použité ich čipy.

Apple chce po vlastnom procesore Apple M1 v mobilných zariadeniach, ktorý nahradil čipy Intel, pokračovať a nahradiť ďalšieho veľkého dodávateľa. Samotný Qualcomm dostáva od Apple 11% z ich celkového príjmu, pri spoločnosti Intel je to 7%. Napriek tomu, že Apple modemy sú už vo vývoji, tak skoro sa ich pravdepodobne na trhu ešte nedočkáme.

Zdroje: Bloomberg, Wccftech

Pridať nový komentár
TOPlist