EN

Apple zarobil počas roku 2020 prostredníctvom App Store až 64 miliárd dolárov

Nákupy prostredníctvom obchodu App Store vyniesli v roku 2020 spoločnosti Apple až 64 miliárd. Vyplýva to z analýzy portálu CNBC.

Značná časť ročného príjmu spoločnosti Apple pochádza z obchodu App Store, či už ide o platformu iOS, iPadOS alebo Mac. V roku 2020, keď mnoho ľudí uviazlo doma v dôsledku pandémie COVID-19, si softvérový obchod spoločnosti Apple počínal lepšie ako kedykoľvek predtým a priniesol tým spoločnosti až 64 miliárd dolárov.

Podľa analytikov portálu CNBC vzrástli výnosy obchodu Apple App Store v roku 2020 o 28 percent, čo je výrazný nárast oproti 3.1% rastu v roku 2019. V roku 2018 vyniesol App Store 48.5 miliárd dolárov, následne v roku 2019 50 miliárd dolárov. V minulom roku došlo k väčšiemu skoku a ročný príjem obchodu sa zvýšil na 64 miliárd dolárov.

Spoločnosť Apple tieto čísla verejne nezverejňuje, takže odhady analytikov nám budú musieť stačiť. Analýza portálu CNBC je založená na zverejnených informáciách o tom, koľko spoločnosť Apple zaplatila vývojárom aplikácií, ktorí predávajú svoj softvér prostredníctvom App Store. Počnúc týmto číslom je možné urobiť vcelku presný odhad, koľko apoločnosť celkovo zarobila prostredníctvom obchodu App Store.

Príjmy z App Store v roku 2021 už nebude také jednoduché vypočítať, pretože Apple vykonáva zmeny prostredníctvom programu App Store Small Business Program. Prostredníctvom tohto programu môžu vývojári aplikácií, ktorí ročne zarobia prostredníctvom obchodu App Store menej ako 1 milión dolárov, platiť spoločnosti Apple iba zníženú províziu, ktorá predstavuje 15%. Na vývojárov, ktorí zarábajú viac, sa bude vzťahovať štandardná 30% provízia pre spoločnosť Apple, ktorá spoločnosť za posledných pár rokov priviedla k niekoľkým súdnym sporom - najnovšie k sporu so spoločnosťou Epic Games, ktorý prebieha dodnes.


Prečítajte si tiež: Ľudia počas Vianoc minuli v App Store takmer 2 miliardy dolárov, na Nový rok ďalší rekord


 

Zdroje: CNBC

Pridať nový komentár
TOPlist