EN

Masívny chladič V8 GTS od Cooler Master

Dva podsvietené PWM ventilátory, osem heatpipes a trochu futuristický dizajn. Približne tak by sa dal charakterizovať nový chladič od Cooler Master.

Firma vsadila na futuristický dizajn s podsvietenými vetilátormi a aj samotným krytom pasívu. Chladič je založený na technológii Horizontal Vapor Chamber (HVC), používanej hlavne u TOP modelov grafických kariet. HVC je technológia chladenia založená na odparovaní kvapaliny a jej následnom skvapalnení v uzavretom okruhu. Pasív je rozdelený na tri časti, medzi ktoré sú vsadené dva PWM ventilítory s červenými LEDkami. Ložiská POM vo ventilátoroch, by mali vydržať minimálne 160 000 hodín prevádzky.

 

 


Rozmery V8 GTS sú mierne nad priemer 154 x 140 x 153,5 mm s váhou 854 gramov. Kompatibilita pre AMD je zaručená so socketmi AM2, AM3, AM3+, FM1 a FM2. Pre Intel sú podporované LGA 775, 1150 1155, 1156, 1366 a 2011. Aj napriek svojmu masívnemu prevedeniu, chladič nezavadzia ničomu v okolí socketu. Každá z troch častí pasívu má po dve heatpipes, čo postačuje na dobrý odvod tepla od základne chladiča.

 


PWM ventilátory pracujú v rozmedzí od 600 do 1600 rpm s prietokom vzduchu od 28 do 82 CFM a hlučnosťou do 36 dBA. Aj keď by mohol plastový kryt pasívu obmedzovať unikaniu tepla, rozdelenie na tri časti a dva ventilátory by mali bez problémov utiahnuť aj mierne pretaktovaný CPU. A8 GTS dokáže podľa výrobcu odviesť až 250W stratového tepla. Cooler Master dáva štandartnú dvoj ročnú záruku. Cena nebola v čase písania známa.

 

 

 

Zdroj: Cooler Master

Komentáre (1)
m4te
HVC je technológia chladenia založená na odparovaní kvapaliny a jej následnom skvapalnení v uzavretom okruhu. A ako sa teda lisia od obycajnych heatpipes? Co viem, tak tie funguju na rovnakom principe, ci som mimo?
Pridať nový komentár
TOPlist