EN

NVIDIA pozastavuje predaj na svojom eshope

Po nevydarených uvedeniach grafických kariet RTX 3080 a RTX 3090 sa NVIDIA rozhodla vylepšiť svoj eshop NVIDIA Store. Toto rozhodnutie však prichádza s daňou.

NVIDIA priznáva, že jej online obchod potrebuje zmenu a niekoľko vylepšení. Z tohto dôvodu bude predaj modelov Founders Edition obmedzený. NVIDIA Store nebude v najbližšom čase fungovať a nie je známe, do kedy tento stav potrvá. Kúpiť ich tak bude možné iba prostredníctvom „iných partnerov“.

V Spojených štátoch bude objednávky (respektíve predobjednávky) pre grafické karty GeForce RTX 3080 a 3090 Founders Edition prijímať BestBuy. Táto limitovaná edícia (Founders Edition) je zvyčajne dostupná iba na spomínanom oficiálnom eshope NVIDIA Store. Teraz však bude paradoxne dostupná iba na partnerských eshopoch. NVIDIA však zatiaľ neuviedla, ktorí ďalší partneri (okrem BestBuy) budú prijímať objednávky na tieto karty a taktiež nešpecifikovala, akým spôsobom alebo prostredníctvom ktorého eshopu bude možné tieto grafické karty zakúpiť v Európe. Zdá sa teda, že v súčasnosti to, bohužiaľ, možné nie je.

Výrobca sľubuje zvýšenie dostupnosti grafických kariet série GeForce RTX 30 už v najbližších týždňoch.

Zdroje: NVIDIA GeForce Community Forums, GeForce.com Official Site

Pridať nový komentár
TOPlist