EN

Podľa Microsoftu sa štátom podporovaní hackeri zameriavajú na tvorcov vakcín proti COVID-19

Podľa Microsoftu sa štátom podporovaní hackeri zameriavajú na tvorcov vakcín proti COVID-19. Má ísť o hackerov z Ruska a Severnej Kórei.

Štátmi podporovaný hackeri sa zameriavajú na firmy zaoberajúce sa výskumom a vývojom vakcíny proti COVID-19, pritom útoky môžu byť bežnejšie ako sa myslelo. Microsoft zistil hackerské útoky od troch „národných aktérov“ zameraných na sedem farmaceutických spoločností a výskumných pracovníkov, vrátane USA, Kanady, Francúzska, Indie a Južnej Kórei. Softvérový gigant ciele nemenoval, uviedol však, že „väčšina“ je zapojená do vývoja a výskumu vakcín proti koronavírusu.

Kampane údajne pochádzajú z ruského APT28, známejšieho ako Fancy Bear alebo Strontium, ako aj severokórejskej skupiny Lazarus (alias Zinc) a novej skupiny Cerium. Fancy Bear použil pokusy o krádež prihlasovacích údajov hrubou silou a „nástrekom hesla“, zatiaľ čo Lazarus a Cerium sa spoliehali na phishingové pokusy vydávať sa za náborových pracovníkov a Svetovú zdravotnícku organizáciu.

Microsoft uviedol, že bol väčšinou pri blokovaní útokov úspešný a ponúka pomoc tým, ktorí neustáli hackerský útok a boli napadnutí.

Zdroj: Engadged,

Pridať nový komentár
TOPlist