EN

Prehliadač Opera s VPN je oficiálne dostupný pre všetkých

 
Používatelia na celom svete už nemusia sťahovať testovací softvér, aby mali možnosť vyskúšať si prehliadač Opera s VPN. Spoločnosť oficiálne vydala vyladenú verziu prehliadača pre desktopy.

Stále sa nájde na celom svete množstvo používateľov, ktorí nemajú prístup ku všetkým informáciám na internete. Sú krajiny, ktoré blokujú rôzne portály, či už z politických alebo iných dôvodov. A nielen títo používatelia majú teraz dôvod na radosť. Jeden z najviac používaných prehliadačov na celom svete, Opera, sa dočkal aktualizácie na verziu 40, ktorá v sebe zahŕňa bezplatnú VPN.
 
 
Tá poskytuje okrem prístupu na zahraničný obsah, ktorý by bol inak blokovaný, aj oveľa bezpečnejšie pripojenie. Prehliadač si dokáže sám zvoliť najvhodnejší VPN server, ktorý poskytne najrýchlejšie pripojenie, no ani používateľ nestráca kontrolu nad možnosťou výberu. Manuálne je možné vybrať si ktorýkoľvek VPN server v jednej z piatich vybraných krajín. Do výberu sa dostalo Nemecko, Holandsko, Kanada, USA a Singapur.
 
Nová aktualizácia sa dočkala aj prepracovanej verzie šetriča batérie, vďaka ktorej si budete môcť vychutnávať prehliadanie zas o niečo dlhšie. Ak teda neradi platíte za VPN a chcete zostať pri tradičných prehliadačoch, určite stojí za to vyskúšať najnovšiu verziu Opery. Možno budete z výsledku príjemne prekvapení.
 
Zdroj: engadget
 
Pridať nový komentár
TOPlist