EN

Qualcomm chce vylepšiť kvalitu bezdrôtového zvuku certifikáciou Snapdragon Sound

Spoločnosť Qualcomm oznámila spustenie certifikačného programu Snapdragon Sound. Spoločnosť tvrdí, že ide o „reťazec zvukových a softvérových inovácií“, ktorý zlepší kvalitu zvuku pri počúvaní hudby cez bezdrôtové slúchadlá a ďalšie zariadenia.

Hlavným cieľom tejto certifikácie je zabezpečiť bezdrôtový prenos vysokokvalitného zvuku porovnateľný s káblovým prenosom. Snapdragon Sound využíva najnovšie Qualcomm procesory, Bluetooth audio čipsety a kodeky (aptX Adaptiv), pomocou ktorých budú môcť výrobcovia koncových zariadení vytvárať produkty pre spotrebiteľov so schopnosťou prehrávať hi-fi audio v kvalite 24bit/96kHz.

Koncept vysoko kvalitného bezdrôtového prenosu zvuku nie je pre vývoj Android zariadení nový. Spoločnosť Sony už implementuje podobné riešenia založené na vlastnej technológii LDAC do svojich zariadení. Komponenty spoločnosti Qualcomm sa ale používajú v širšej škále zariadení na trhu.

Certifikáciu Snapdragon Sound, ktorej prvými partnermi sa stali spoločnosti Xiaomi a Audio-Technica, budú podporovať slúchadlá rôznych typov a aj smartfóny s podporou HD zvuku, súčasné zariadenia však podporu tejto certifikácie nedostanú. Prvé produkty s certifikáciou Snapdragon Sound by sa mali dostať na trh v priebehu nasledujúcich mesiacov.

Certifikácia Snapdragon Sound navyše vylepšuje hlasové hovory, znižuje latenciu pri prenose zvuku v hrách (až na 89 ms) a mala by zaistiť stabilnejšie pripojenie.


Prečítajte si tiež: Qualcomm spúšťa platformu na rozšírenú realitu XR1 AR Smart Viewer


 

Zdroje: Qualcomm, The Verge

Pridať nový komentár
TOPlist