EN

Qualcomm spúšťa platformu na rozšírenú realitu XR1 AR Smart Viewer

Spoločnosť Qualcomm predstavila referenčný dizajn svojho prvého zariadenia na rozšírenú realitu (AR) Snapdragon XR1 AR Smart Viewer, ktorý pomôže výrobcom vytvárať výkonné inteligentné AR okuliare.

Nový referenčný dizajn Snapdragon XR1 AR Smart Viewer od spoločnosti Qualcomm je založený na platforme Snapdragon XR1. Na rozdiel od referenčného dizajnu XR1 VR, ktorý vykonáva výpočtové úlohy priamo v náhlavnej súprave, však XR1 AR Smart Viewer na vykonávanie takýchto úloh vyžaduje hostiteľské zariadenie.

AR Smart Viewers sa líšia od AR Simple Viewers tým, že zahŕňajú aj zabudovaný hardvér na spracovanie dát. Pri AR Simple Viewers sa celé spracovávanie údajov vykonáva na hostiteľskom zariadení, zatiaľ čo pri AR Smart Viewers sa spracovávanie údajov rozdelí medzi hostiteľské zariadenie a AR zariadenie. Spoločnosť Qualcomm uviedla, že tento spôsob nielen zvyšuje výkon, ale aj znižuje celkovú spotrebu energie.

Referenčný dizajn zariadenia XR1 AR Smart Viewer obsahuje okrem hardvéru aj aplikačný framework. Framework pre 2D aplikácie umožňuje mobilným aplikáciám fungovať v 3D prostrediach spolu s funkciou priestorového ukotvenia na pripnutie aplikácií vo vašom prostredí. Framework tiež podporuje chránené sledovanie obsahu na sledovanie prémiových filmov a používanie streamovacích služieb cez AR Smart Viewer. Tento dizajn je kompatibilný aj s operačným systémom Windows 10. Prepojenie s počítačom tiež umožní prístup k viacerým oknám v 3D priestore, čo umožní vidieť cez rozšírenú realitu pracovné prostredie s viacerými obrazovkami.

Referenčný dizajn spoločnosti Qualcomm zahŕňa podporu viacerých kamier s rôznymi funkciami. Dvojica monochromatických kamier poskytuje možnosti priestorového sledovania vrátane 6-DoF (6 stupňov voľnosti) sledovania hlavy a sledovania ruky s rozpoznávaním gest. Dokáže tiež zaznamenať alebo streamovať pohľad z prvej osoby, čo by sa dalo použiť na vzdialenú pomoc v akejkoľvek oblasti.

„Snapdragon XR1 AR smart viewer predstavuje novú kapitolu v našom portfóliu referenčných dizajnov a veľký krok v evolúcii AR zobrazovacích systémov,“ uviedol Hugo Swart, viceprezident a generálny riaditeľ spoločnosti XR, Qualcomm Technologies, Inc. „AR simple viewers predviedli zobrazovací systém ako doplnok k smartfónu. AR smart viewers nám teraz umožňujú presunúť nejakú časť spracovávania dát do okuliarov.“

Spoločnosť Qualcomm na vývoji referenčného dizajnu AR Smart Viewer spolupracovala s partnermi Nreal, Microsoft a Lenovo. Výsledkom tejto spolupráce sú okuliare ThinkReality A3 spoločnosti Lenovo. Spoločnosť Nreal už tiež údajne pracuje na okuliaroch založených na tejto platforme.


Prečítajte si tiež: Qualcomm predstavil svoj nový 5G modem


 

Zdroje: Qualcomm, Qualcomm

Pridať nový komentár
TOPlist