EN

Samsung začína v Írsku doručovať Galaxy produkty dronmi

Spoločnosť Samsung oznámila, že ponúkne svojim zákazníkom v Írsku službu doručenia zariadení rady Galaxy prostredníctvom dronov. Umožní to spolupráca spoločnosti s írskym startupom Manna.

Táto služba bude najskôr k dispozícii zákazníkom v Oranmore (približne 200 kilometrov západne od Dublinu). Obe strany však uviedli, že v budúcnosti plánujú rozšíriť službu doručovania dronmi na celonárodnú úroveň. „Nová služba, ktorá je vôbec celosvetovo prvou pre spoločnosť Samsung, uľahčí zákazníkom spoločnosti Samsung kompletný bezkontaktný priebeh už od online objednávky prostredníctvom počítača cez írsky eStore spoločnosti,“ uviedla spoločnosť Samsung.

Spoločnosť Manna bude na dodávanie Samsung zariadení zákazníkom používať špeciálne vyvinuté bezpilotné lietadlá. Tieto drony budú lietať vo výške 50 až 80 metrov rýchlosťou viac ako 60 kilometrov za hodinu, čo podľa spoločnosti Samsung umožní dodať produkty zákazníkom v Oranmore už do troch minút.

Startup Manna pred spoluprácou so Samsungom už spolupracoval napríklad aj so spoločnosťou Tesco a ďalšími miestnymi podnikmi na dodávkach potravín, kníh a lekárenských potrieb obyvateľom v tejto oblasti.

„Vynikajúca zákaznícka skúsenosť je jadrom toho, čo robíme, a s touto novou službou prijímame to, o čom si myslíme, že bude budúcnosťou maloobchodu,“ uviedol Eamonn Grant, vedúci online oddelenia spoločnosti Samsung Ireland. „V súčasnom prostredí neexistuje lepší čas na poskytnutie bezkontaktnej ,klikni a vyzdvihni‘ alternatívy a sme skutočne nadšení, že toto môžeme dosiahnuť spoluprácou so startupom Manna.“


Prečítajte si tiež: Samsung začne vyrábať LTPO OLED displeje pre iPhone 13 Pro a Pro Max


 

Zdroje: Samsung Global Newsroom

Pridať nový komentár
TOPlist