Školská štvrť v Texasom meste San Antonio sa dostala do nemilosti viacerých študentov po tom čo robí na nich nátlak aby nosili monitorovacie čipy.
Niektoré školy oznámili, že budú od každého študenta vyžadovať nosenie mikročipu. Študenti, ktorý odmietajú nosiť mikročipy hovoria, že začínajú byť v nevýhode oproti študentom, ktorý ich nosia. Týka sa to napríklad chodenia do kafetérii alebo knižníc, kde ich nechcú pustiť lebo nemajú so sebou monitorovací čip. Zákaz platí aj pri takých obyčajných veciach ako je voľba kráľa a kráľovnej plesu na škole. To už hraničí s obmedzovaním osobnej slobody.
Čip je zabudovaný v karte, ktorú musia študenti nosiť so sebou do konca aj na toaletu. Pedagógovia tlačia na každého čo nechce kartu so sebou nosiť. Vyvíjaný nátlak študentom určite na pohode nepridá čo sa môže negatívne odraziť na ich výsledkoch a ak to dovedieme do absurdnosti ovplyvniť ich budúci rozvoj pri prípadnom pokračovaní v štúdiách. S horšími výsledkami sa pokračuje ďalej ťažšie. Už len pocit, že vás má niekto neustále "na muške" vie slabšie povahy znervózniť.
Program je ešte v štádiu rozvoja, ale pokiaľ bude úspešný bude rozšírený až do 112-tich škôl približne so 100 000 študentmi celkovo. Očipovať také množstvo ľudí určite nebude stáť pár dolárov. Server MySanAntonio.com napísal, že pilotný program bude stáť $525 000 a ďalší rok prevádzky $136 000. Čipy sú typu RFID čo je skratka pre Radio-frequency identification. Nejedná sa teda o obyčajné čipové karty aké poznáme zo škôl alebo pracovísk, ktoré musíte priložiť ku čítačke ale o karty, ktoré majú zabudovanú batériu a vysielajú nonstop signál o polohe študenta.
Školy sa bránia tým, že je to pre bezpečnosť študenta. Ale kde ostalo právo voľby ? Študentka Andrea Hernandez odmietla nosiť čipovú kartu na čo jej škola oznámila rodičom, že ak ju nezačne nosiť, postih za to bude oveľa väčší ako len obmedzenie chodiť do kafetérii či školských volieb. Keďže čipy majú svoj vlastný zdroj, tým aj dostatočne silný signál, dá sa ľahko zistiť či je študent v škole alebo doma. Začína to pripomínať Matrix.
Vyjadrite svoj názor v diskusii.
Timeshifter
gammaray
Miroslav Jurčík
Gudas
Timeshifter
landrower
gammaray
mano8
roob
mano8
Branik Topkar
Pjetro_de
alfabravo
Ondro1
Pjetro_de