EN

Snapchat údajne prinesie vlastný headset pre rozšírenú realitu

 
Najnovšie správy hovoria o pripravovanom vstupe služby Snapchat na trh s rozšírenou realitou. Populárna služba sa totiž prednedávnom pripojila k skupine Bluetooth Special Interest Group (SIG), ktorá má na starosti udržiavanie bezdrôtového štandardu Bluetooth.

 
Pre všetky firmy je vstup do tejto skupiny nevyhnutným predpokladom, ak chcú vo svojich hardvérových zariadeniach využívať Bluetooth. Tento krok zo strany Snapchat-u, kedy sa zjavne upriamuje pozornosť zo softvéru na hardvér, len prilieva olej do ohňa špekuláciám o pripravovaní vlastného headsetu pre rozšírenú realitu. V blízkej budúcnosti by sme sa tak mohli dočkať podobného produktu, akým je napríklad Google Glass.
 
Na rozdiel od virtuálnej reality, pri ktorej je používateľ izolovaný od reálneho sveta, ponúka rozšírená realita aj naďalej kontakt s reálnym svetom pri interakcii s tým virtuálnym. Snapchat sa v skupine SIG dostal do pozície, kde majú všetci členovia povolenie na vybudovanie zariadenia s technológiou Bluetooth, a takisto môžu medzi sebou spolupracovať aby dosiahli spoločný požadovaný cieľ.
 
Pridať nový komentár
TOPlist