EN

Uncharted 4: The Lost Legacy - keď vymeníte hlavného hrdinu

Uncharted Lost Legacy ako samostatné DLC a dokonca bez Nathana Drake? Vedeli ste si to predstaviť? My totiž nie. Vyšlo to alebo mala spoločnosť Naughty Dog staviť na istotu?

Už Uncharted 4: Thief’s End bol výborný titul. A ďalšie DLC, ktoré vám ponúkne okolo 7 hodín hrania to len potvrdzuje. Naughty Dog a SONY tak pokračovanie série vydáva ako samostatné DLC, a to je len dobre. Noví hráči, ktorí nepoznajú sériu Uncharted sa s ňou, resp. s jej konceptom môžu vďaka DLC len a len zoznámiť. Pritom o nič neprídu. Hra na pôvodné diely prakticky nenadväzuje. Aj keď hlavná postava Chloe Fraser pochádza z druhého dielu. Občasné rozhovory zájdu aj do tajov starších dielov ale nezainteresovaných to nemusí až tak zaujímať. Ako som naznačil Lost Legacy je hlavne samostatný titul, ktorý na sériu Uncharted nadväzuje ale viac-menej skôr konceptom a hernými mechanizmami. Čo zamrzí u nového dielu je cena, tá aj keď ide o samostatné DLC by mohla byť ešte o pár eur nižšia.

Úvod hry vás vtiahne do deja. Začína to vkradnutím sa do múzea a potom klasický Uncharted – nekonečné skoky naprieč krásnym mestom. Hra sa neskôr presúva do pralesa, kde môžete prevetrať váš džíp. Podzemné mesto, kanály, kopce či rieka, v hre nechýba nič. Naznačím, že záver mi skôr pripomínam Jamesa Bonda či Indiana Jonesa.

Celá hra sa točí okolo Nadine a Chloe. Herné prostredie je jedným slovom nádherné. Hra je rozdelená na 9 kapitol a tie sú umiestnené v Indii. Hra ma úplne vtiahla do deja, a to natoľko, že som ju prešiel za jednu jedinú noc. Priznám sa, to sa mi poslednú dobu nestáva často. 

Herný mechanizmus hry sa z pôvodného Uncharted s hrdinom Nathanom preniesol na Chloe. Vydavateľa chválim, že s pôvodnou sériou táto novovznikajúca nemá len názov. Používanie lana, skákanie a lezenie po stenách či šmýkanie sa po strechách je už akýmsi štandardom štúdia. Nemáte tak pocit, že hráte za inú postavu, aj keď v určitých momentoch rozmýšľate, či je tento nápad dobrý pretože, hrdinka sa náramne podobá na Laru zo série Tomb Raider.

Okrem hlavných misií má hra aj menšie vedľajšie misie, kedy hľadáte vzácne poklady po mape alebo dešifrujete rôzne hlavolamy. V jednom prípade som bol natoľko stratený, že mi hra sama ponúkla možnosť preskočiť hlavolam (po 5 minútach sa zobrazí aj možnosť pomoci).

Po vizuálnej stránke som mal pocit, že hra oproti Uncharted 4 ešte viac dospela. Zlepšilo sa nasvetľovanie či tiene. Na PS4 Pro s aktívnym „boost“ módom som mal pocit lepšej plynulosti hry, než v prípade Uncharted 4, je tak vidno, že hra bola vyvíjaná už skôr na PS4 Pro. Tu musím povedať, že hra je renderovaná v 1440p rozlíšení rovnako ako v prípade klasického Uncharted 4.

Na výber máte niekoľko úrovní obťažnosti. Okrem toho si môžete vybrať funkciu auto-mierenia. Som toho názoru, že normálny režim s auto-mierením vám ponúkne primeranú náročnosť. Túto kombináciu odporúčam v prípade, že sa chcete sústrediť na dej.

Záver

Ak nás chceli autori pripraviť na to, že Uncharted bude pokračovať s inou hrdinkou, tak im to vyšlo. V prípade, že sa autori rozhodnú poslať Nathana do dôchodku, tak mi subjektívne bude Nathan Drake rozhodne chýbať, avšak nová hrdinka ho dokáže vo všetkých aspektoch dobre zastúpiť. Lost Legacy ponúka dobrú dobu hrania - okolo 7 hodín a k tomu pridajte pár hodín za vedľajšie misie, resp. hľadanie pokladov. Krásne spracované herné prostredie, rozmanitosť mapy či slušné zvraty, to tak nejak už k sérii patrí. Ak aj sériu nepoznáte, to nevadí, konečne máte možnosť si ju vyskúšať. Hra ako bonus ponúkne aj slušný multiplayer. Na záver môžem len povedať, že ďalšie Uncharted s hlavnou postavou Chloe rád uvidím.

Plusy

Mínusy

Grafika

kratšia doba hrania

Výborná sprievodná hudba

 

Dialógy

           

Dejová línia

    

Pridať nový komentár
TOPlist