Veľmi populárne radiče SF-2281 do svojho portfólia zaradil už aj Kingston, no dal si načas. HyperX SSD sú však vyšperkované po každej stránke.
Úvod
Kingston má za sebou pomerne bohatú históriu, čo sa týka SSD. Z minulosti poznáme jeho série M a E, ktoré mali vnútornosti od Intel-u. Dnes sa už však nepredávajú. Známe sú SSDNow V Series a ich nástupcovia SSDNow V 100 s radičom JMicron JMF618, neskôr sa na trhu objavili modely s „pluskom“ – SSDNow V+ 100. Tieto majú radič Toshiba T6UG1XBG s priemernými sekvenčnými rýchlosťami, nízkymi náhodnými a agresívnymi algoritmami Garbage Collection, ktoré udržujú výkon skoro stále na maxime. Aj preto si tento radič vybrala spoločnosť Apple do svojich notebookov, nakoľko Mac OS-X nepodporuje príkaz TRIM, ktorý by sa staral o mazanie pamäťových miest označených operačným systémom ako prázdne.
Všetko sú to SSD predošlej generácie, alebo ak chcete „z minulého roka“. Rok 2011 sa však nesie v znamení rozhrania S-ATA III s prenosovými rýchlosťami 6Gbps, ktoré umožňuje dosahovať priepustnosť až na úrovni cez 500MB/s. V podstate všetci výrobcovia si už našli ten svoj radič, ktorým vstúpili do hry – napríklad OCZ stavila na SandForce, Intel na Marvell, Crucial ostáva taktiež pri Marvell. Od Kingstonu sme však dlho žiadne novinky nepočuli. Až donedávna, keď predstavil svoje prvé SSD s najnovším radičom SandForce SF-2281, a dal im názov HyperX. HyperX sa spája väčšinou s rýchlejšími a kvalitnejšími RAM pamäťami, tento názov pridelený SSD teda naznačuje jeho zaradenie.
Na vrchole ponuky firmy sa usadili dva modely Kingston HyperX SSD, s kapacitami 120GB a 240GB. Rozhodnutie nepredávať 60GB verziu je pochopiteľné, pre nižšiu triedu sú tu predošlé generácie SSDNow V+ 100. V dnešnej recenzii sa pozrieme na cenovo zaujímavejší 120GB model a porovnáme s nedávno testovaným OCZ Vertex 3 120GB.
Pridať nový komentár