EN

ASRock rozširuje portfólio, uvedie svoj prvý smerovač

 
Keď sa povie ASRock, predstaví si úplná väčšina znalých užívateľov základné dosky. To však už celkom neplatí nakoľko na Computex 2015 predstavila táto spoločnosť svoj prvý prvok počítačových sietí.

Týmto prvkom je Wi-FI smerovač G10 Gaming Router. Ide o smerovač s MU-MIMO moduláciou vďaka čomu dokáže komunikovať s viacerými klientmi naraz. Dvojpásmový smerovač podporuje samozrejme najnovší 802.11ac štandard a dosahuje rýchlosť 800Mbps na frekvencii 2,4GHz, alebo až 1733Mbps pri komunikácii na 5GHz frekvenčnom pásme. Smerovač má 8 antén (4x4) a srdcom je čip od Qualcomm s frekvenciou 1,4GHz. RAM je veľká 512MB a smerovač disponuje aj správou sieťovej prevádzky a zmenou priority tokov kedy je možné spravovať šírku pásma pre hry či iné aplikácie.
 
 
G10 Gaming Router má agresívny dizajn a to najzaujímavejšie je asi na jeho vrchnej časti. Tam je totiž zasunutý HDMI dongle, ktorý môže byť vybratý a zasunutý do monitora s HDMI vstupom kde môže byť použitý pre streamovacie služby ako Miracast alebo Airplay. Tento HDMI dongle je sám o sebe 2x2 bezdrôtovým prvkom štandardu 802.11n a môže tak byť použitý ako Wi-Fi smerovač na cesty s 5V napájaním.
 
 
Okrem toho má G10 Gaming Router ešte 5 gigabitových Ethernet portov (1 pre WAN, 4 pre LAN) a 2 USB 3.0 porty. Zariadenie tiež technológiou beamforming, ktorá sa snaží čo najviac smerovať šírenie signálu smerom k pripojenému klientovi. ASRock hovorí, že tento smerovač je zariadenie navrhnuté pre Windows 10 aj keď neuvádza ako špeciálne by sa to malo prejavovať a pôjde tak s najväčšou pravdepodobnosťou o marketing. Informácie o dostupnosti či cene neboli prezradené.
 
 
Pridať nový komentár
TOPlist