Fracúzski vedúci predstavitelia boli šokovaní správou, že napriek prijatému zákonu proti pirátstvu počet softvérových zlodejov stúpol.Kontroverzný zákon prijatý vo Francúzsku minulý rok, ktorý dostal meno Hadopi, bol spočiatku označený za protiústavný, nakoľko umožňoval odpojenie užívateľa internetu bez riadneho súdu.
V konečnej podobe je potrestanie piráta rozdelené do troch krokov - po zistení, že vykonáva nelegálnu činnosť, mu príde najprv email o tom, že sa dopúšťa porušenia zákona, pričom jeho provider musí následne "pozorovať" jeho pripojenie. Pokiaľ sa počas nasledujúcich 6 mesiacov opäť zistí, že dotyčná osoba je "warezák", bude mu odoslaný dopis, v ktorom už bude uvedené, koho poškodzuje (resp. čo presne stiahol/zdieľal). V prípade ignorovania tejto hrozby pristupuje na rad súd - ten môže previnilcovi vymerať buďto zákaz používania internetu na určitú dobu (pričom dotyčný bude na zozname ľudí, ktorí sa pripojiť nemôžu, teda ani iní provideri ho nepripoja), pokutu do výšky 415 tisíc USD, alebo pobyt za mrežami po dobu dvoch rokov.
Napriek takto nastavenej "latke" sa zdá, že miera pirátstva vo Francúzsku neklesá, naopak - podľa posledných prieskumov stúpla asi o 3%! Síce počet užívateľov sťahujúcich prostredníctvom bit-torrentu klesol o 3%, piráti sa po novom sústreďujú na streamovacie služby a file-hostingy, ako je napr. RapidShare - tie totiž zákon Hadopi nepokrýva.
Ďalším zaujímavým zistením univerzity v Rennes je, že polovica warezákov si v skutočnosti digitálny materiál aj kupuje online. Tým pádom zákon na ochranu digitálneho priemyslu mu svojím spôsobom aj škodí - odpája mu zákazníkov.
Zdroj: techspot.com
dlugy
pali987
W0Lf
skype3x3
thagad
skype3x3
pEpinko
pEpinko
makroelektro
thagad
sidopd
maugly
sidopd
rayen11
pEpinko
rayen11
satano
dlugy
prepelica
makroelektro
snap
Ondro1
Fragrance
baqq
window